Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple Güvenlik Araştırmacılarına Özel iPhone’ları Dağıtmaya Başladı

Teknoloji devi araştırmacılar için özel iPhone modellerini tanıtmaya başladı.
Apple Güvenlik Araştırmacılarına Özel iPhone’ları Dağıtmaya Başladı

ABD’li teknoloji devi Apple akıllı telefon pazarında milyonlarca kişiye ulaşıyor. Her yıl iPhone modellerine yenilerini ekleyen şirket, kullanıcıların güvenliğini de göz ardı etmiyor. Bilindiği üzere Apple’ın geliştirdiği ürün ve servisler güvenlik odaklı olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu da Android ekosistemine göre daha fazla kısıtlama yapılmasına neden oluyor. Buna rağmen şirketin geliştirdiği ürün ve servislerde güvenlik ihlallerine rastlamak mümkün oluyor.

Teknoloji şirketleri kendi bünyelerinde bulunan güvenlik açıklarının tespit edilmesi için araştırmacılara yönelik ödül programları başlatıyor. Apple da daha önce macOS, tvOS, WatchOS ve iCloud platformlarındaki açıkları bulanlara 1 milyon dolar ödül vereceği Big Bounty programını duyurmuştu. Şirket ayrıca iOS için özel bir iPhone modeli geliştirdiğini duyurmuştu. Bu telefonlar artık araştırmacılara dağıtılmaya başlıyor.

Apple Güvenlik Odaklı iPhone’ları Dağıtıyor

Apple Güvenlik Odaklı iPhone’ları Dağıtıyor

Apple, bugün itibariyla özel iPhone’ları alacak ilk araştırmacıları bilgilendiriyor ve cihazların hemen gönderileceğini söylüyor. Program şartlarına göre, katılımcı güvenlik araştırmacılarına bir yıllığına ödünç verilen iPhone’lar sağlanacak, ve kullanım süresinin uzatılması mümkün olacak.

Güvenlik Araştırma Cihazı Programının amacı, iOS’un güvenliğini daha da iyileştirmektir ve Apple, güvenlik araştırmacılarının katkılarının şirketin tüketiciler için güvenliği artırma hedefine ulaşmasına yardımcı olacağına inanıyor. Teknoloji devi bağımsız araştırmacılarla işbirliğine değer verdiğini ve Apple platformlarında yaptıkları çalışmaları takdir ettiğini söylüyor. belirtiyor.

Apple’ın sağlayacağı iPhone’lar tüketici cihazlarına göre daha az kilitlidir ve bu da araştırmacıların ciddi güvenlik açıklarını bulmalarını kolay hale getirecek. Bu cihazlar, en son iOS sürümüne ve modern donanıma sahip üretim telefonlarına olabildiğince yakındır. Araştırmacıların çalışma yapmak için telefonlara jailbreak yapmaları gerekmeyecek. Bu da platform güvenlik özelliklerini araştırmalarına olanak tanıyacak ve işletim sistemini test etmek istedikleri araçları çalıştırabilecekler.

Program katılımcıları, iş birliği amacıyla kapsamlı belgelere ve Apple mühendisleriyle özel bir foruma erişebilir. Güvenlik Araştırma Cihazı Programı, hata ödül programı ile birlikte çalışır, böylece güvenlik açıklarını tespit eden araştırmacılar 1,5 milyon dolara kadar ödül alabiliyorlar. Android’e nazaran daha güvenli olmasıyla bilinen Apple imzalı ürünler önümüzdeki dönemde daha fazla gizlilik odaklı olarak karşımıza çıkacak. Uzmanlar tam korumanın mümkün olmadığını ancak bu program ile güvenlik açıklarına daha hızlı müdahale edileceğini belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum