Yatırım yapmaya başla!

Apple’dan Güney Kore’deki Müşteriler için Sevindirici Haber Geldi

Apple salgın nedeniyle bir süredir kapalı tuttuğu mağazalarını açmaya Güney Kore ile başlıyor.
Apple’dan Güney Kore’deki Müşteriler için Sevindirici Haber Geldi

Corona virüsü Çin’de başladı ve kısa sürede dünyanın pek çok yerinde etkisini göstermeye başladı. Bu durumdan olumsuz etkilenen başlıca şirketler arasında ise ABD’li teknoloji devi Apple geliyor. Cupertino merkezli şirket ilk etapta Çin’deki mağazalarını kapatma kadarı almıştı. Sonrasında ise salgın dünyaya yayıldı ve dünya genelindeki tüm Apple Store mağazaları için kapatma kararı alındı. Bu durum hiç şüphesiz teknoloji devinin büyük zarar etmesine neden oldu. Öyle ki şirket ikinci mali çeyrek hedeflerini aşağı çektiğini açıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde salgının Çin’de kontrol altına alındığı haberleri gelmişti. Bazı bölgelerde uygulanan karantinalar sona erdirilmiş ve hayat normale dönmeye başlamıştı. Teknoloji devi ise bu gelişmeler sonrası Çin’deki mağazalarını açtığın duyurmuştu. Ancak uzun zamandır Çin dışındaki mağazalar halen kapalı durumda. Şirketten yapılan son açıklama Güney Kore’deki mağazaların bu hafta içerisinde açılacağını ortaya koydu.

Apple’da Güney Kore Kararı

Apple’da Güney Kore Kararı

Salgının Çin’den sonra kontrol altına alındığı ülkelerden birisi ise Güney Kore olmakta. İlk günler hızlı bir vaka artışı olmuş ve kısa süre içerisinde azalma eğilimine girmişti. Teknoloji devi salgının kontrol altına alınması ile beraber bazı ülkelerde mağazalarını açacağını duyurmuştu. Şirketten yapılan açıklamada Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan mağazanın açılacağı bildirildi. Apple’ın ülkemizde İstanbul’da da iki mağazası bulunuyor ve halen kapalı durumda

Seul’deki mağaza Çin’den sonra faaliyete geçen ilk Apple Store oldu. Teknoloji devinin diğer mağazalarını ne zaman açma kararı alacağı şu an için bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’deki mağazaların Mayıs ayı içerisinde açılabileceği açıklanmıştı. Ancak son günlerde ülkedeki vaka sayısındaki hızlı artışa bakacak olursak, bu durum pek mümkün görünmüyor. Şirketten Bloomberg’e gönderilen açıklamada “Güney Kore, COVID-19’un yayılması sırasında büyük ilerleme kaydetti.” ifadelerine yer verildi.

Güney Kore’de vaka sayısı son olarak 10 bin 500 olarak açıklanmıştı. Ülkede hayatını kaybeden insan sayısı ise 229’da kaldı. Tüm dünyada Güney Kore Coronavirus mücadelesinde örnek ülke olarak gösteriliyor. Apple’ın açma kararı aldığı mağazalarda günlük çalışma saatleri normal zamana göre daha kısa tutulacak. Bu sayede müşteri ve çalışanların salgına karşı korunmasının artırılması amaçlanıyor. Teknoloji devi ayrıca müşterilerinin internet üzerinden sipariş vermelerini tavsiye ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum