Yatırım yapmaya başla!

Apple iOS Güncellemesi Öncesi Kullanıcılara Cihaz Yavaşlama Uyarısı Gönderecek

Apple milyonlarca iPhone kullanıcısını, güncelleme öncesi yavaşlama ihtimaline karşın bilgilendirme yapacak.
Apple iOS Güncellemesi Öncesi Kullanıcılara Cihaz Yavaşlama Uyarısı Gönderecek

Teknoloji devi Apple, iPhone kullanıcılarına belirli zaman aralıklarında daha iyi hizmet vermek adına güncellemeler gönderiyor. Hem yeni özellikleri kullanmak hem de daha etkin güvenlik sağlamak adına yeni çıkan güncellemeleri yüklemek gerekiyor. Ancak özellikle çok ta yeni olmayan iPhone modellerinde güncelleştirme yapıldığı zaman cihaz performansı olumsuz etkilenebilir. Pek çok kullanıcı güncelleme yaptıktan sonra iPhone’unun yavaşladığını belirtiyor.

Hatta geçtiğimiz dönemde Apple, konuyla ilgili kullanıcılarından gelen geri dönüşleri değerlendirmişti. Şirket yayınladığı güncellemelerin bazı cihazlarda yavaşlamaya neden olabileceğini kabul etmişti. Ancak teknoloji devi kullanıcılarının bu sorunu yaşamaması adına yeni bir sistem geliştirmiş. Yeni düzenleme ile güncelleme yapacak kullanıcılara ayrıca bir bilgilendirme yapılacak.

Apple Yavaşlamaya Karşı Uyaracak

Apple Yavaşlamaya Karşı Uyaracak

Geçtiğimiz yıllarda iPhone’ları yavaşlattığı suçlamasıyla karşı karşıya kalan Apple, bu durumun bir daha yaşanmaması adına kullanıcılarını uyarmaya hazırlanıyor. Şirket iOS güncellemesi yapacak kullanıcılara öncesinde bir uyarı göndermeyi planlıyor. Yapılacak olan uyarıda söz konusu güncellemenin iPhone cihazının performansını olumsuz etkileyeceğine dair bir uyarı mesajı yer alacak.

Yayınlanan mesaj ile beraberinde kullanıcıya güncelleme yapıp yapmama seçeneği sunulacak. Eğer kullanıcılar cihazlarının yavaşlamasından çekiniyorsa güncelleme yapmamayı seçebilir ve iOS sürümünde kalabilir. Bununla beraber şirket geçtiğimiz dönemde cihazlarını yavaşlattığı kullanıcılar için de bir özür mesajı yayınladı. Şirket eski iPhone modellerinde işlemci frekanslarını düşürdüğünü, bunu güç tüketimini daha verimli hale getirmek için yaptığını açıkladı.

Bu uyarı tüm iPhone kullanıcılarına gönderilmeyecek. Yeni nesil amiral gemilerine sahip kullanıcılar için böyle bir bilgilendirme yapılmasına gerek yok. Ancak 1 2 yıl aradan sonra yapılacak güncellemeler telefonların performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak yeni düzenleme ile kullanıcılar yaşanması muhtemel bir cihaz yavaşlamasını göze almış olacak.

Yavaşlama İhtimali Azalıyor

Yavaşlama İhtimali Azalıyor

Şirket bununla beraber kullanıcılarını memnun edecek bir açıklama daha yaptı. Son yıllarda geliştirilen iPhone modellerinin sahip olduğu donanım sayesinde yavaşlama ihtimalinin daha az olduğu ifade edildi. Kullanıcıların elindeki cihaz ne kadar güçlüyse, gelecek olan yeni güncelleme paketlerinden o kadar olumsuz etkilenecektir.

Apple kullanıcılarına olası bir yavaşlama yaşamalarını önlemek için güncelleme ayarlarını devre dışı bırakmalarını öneriyor. Apple’ın geçtiğimiz yıllarda güncellemelerin cihazları yavaşlattığını kabul etmesinin ardından, çoğu kullanıcı teknoloji devine dava açmıştı. Şirketin bu ve benzeri davalar için ayrı bir kaynak ayırdığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum