Yatırım yapmaya başla!

Apple Ses Getiren FaceTime Sorununu Yayınlayacağı Güncelleme ile Gidereceğini Açıkladı!

Apple geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve gündeme oturan FaceTime uygulamasında çıkan izinsiz dinleme hatası ile ilgili açıklama yaptı.
Apple Ses Getiren FaceTime Sorununu Yayınlayacağı Güncelleme ile Gidereceğini Açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde iPhone ve iPad cihazlarında yer alan FaceTime uygulamasında ortaya çıkan hata tüm dünyada gündem olmuştu. Uygulamada yer alan hata iOS 12.1 sürümünün yüklü olduğu iPad ve iPhone cihazlardaki FaceTime aramalarında kendisini gösterdi. Kullanıcılar söz konusu hata cihazlar tarafından izinsiz olarak dinleniyordu. Sistemde bulunan açık ile kullanıcıların farkında olmadan cihazlar tarafından izinsiz olarak dinlendiği ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bu durum ile Apple’a milyonlarca kullanıcısından yoğun şikayet gelmişti. Gelen şikayetler üzerinde şirket açıklama yaptı. Hatayı kabul eden Apple, FaceTime’da ortaya çıkan hatayı güncelleme ile düzelteceğini duyurdu. Konuyla ilgili bir diğer dikkat çeken gelişme ise hatayı keşfeden kişi ile ilgili yaşandı.

FaceTime Hatasını Fortnite Oyuncusu Keşfetti

FaceTime Hatasını Fortnite Oyuncusu Keşfetti

FaceTime uygulamasında ortaya çıkan izinsiz dinleme hatası 14 yaşındaki bir Fortnite oyuncusu tarafından keşfedildi. Grant Thompson, oyunu oynadığı sırada arkadaşlarına ulaşmak için FaceTime aramasını kullandı.Arama yapan Thompson, arkadaşlarının cevaplama yapmadan önce seslerini duyduğunu fark etti.

Bu durum sonrasında büyük şaşkın yaşayan Fortnite oyuncusu hemen Apple yetkililerini durumdan haberdar etti. Ancak 14 yaşındaki genç kendisine hiçbir Apple yetkilisinin cevap vermediğini ifade etti. Daha sonra hatanın pek çok kullanıcıda görülmesi Apple’ı harekete geçirdi. Şirket önümüzdeki hafta içerisinde yayınlayacağı güncelleme ile FaceTime’da ortaya çıkan hatayı düzelteceğini açıkladı. Güncelleme yayınlanana kadar kullanıcıların uygulamayı kapalı tutması tavsiye ediliyor.

Şirketin almış olduğu bir diğer karar ise kullanıcıları dolandıran uygulamalar ile ilgili. App Store’da son günlerde ortaya çıkan bazı uygulamaların, ücretlendirme sistemi ile kullanıcıları kandırdığı ortaya çıktı. App Store kılavuzunda yenileme yapan şirket, fiyatlandırmayı daha açık hale getirdi. Apple geliştiricilerden kullanıcıları daha açık bir şekilde bilgilendirmesini istiyor. Buna göre geliştiriciler kullanıcılara uygulamaları nasıl yöneteceklerini ve ücretsiz sürümün nasıl çalıştığını açıklamak ile yükümlü hale geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum