Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Face ID Teknolojisi Yeni MacBook Modellerine Gelebilir!

Apple’ın iPhone X için geliştirdiği ses getiren Face ID özelliği yeni üretilecek MacBook ve iPad Pro’larda olabilir. İşte detaylar…
Apple’ın Face ID Teknolojisi Yeni MacBook Modellerine Gelebilir!

Teknoloji devi Apple, son amiral gemisi modeli iPhone X için geliştirdiği yüz tanıma özelliği ile büyük ses getirmişti. Kullanıcıdan olumlu geri dönüşler alan Apple’ın bu özellliği başka ürünlerinde de kullanabileceği belirtiliyor.

Yüz tanıma teknolojisinin kullanım alanını genişletmek isteyen Apple, özelliği ilk olarak sonbaharda tanıtılması beklenen iPad Pro modellerine ekleyeceği konuşuluyor. Apple’ın son olarak aldığı patentlere göre yüz tanıma teknolojisinin yeni üretilecek MacBook’larda yer alması yüksek ihtimal dahilinde. Geçtiğimiz ay içerisinde tanıtılan yeni MacBook’lar ısınma sorunu ile gündeme gelmiş ancak Apple yayınladığı güncelleme ile bu durumun üstesinden gelmişti.

Proje Çok Önceden Hayata Geçirilmiş

Proje Çok Önceden Hayata Geçirilmiş

Apple’a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre yüz tanıma teknolojisinin iPhone X piyasaya sürülmeden çok daha önce geliştirilmeye başlandığı belirtiliyor. Teknoloji devinin almış olduğu patentin içeriğinde, uyku modundaki MacBook’un Face ID özelliğini uygulayacağına yer verilmiş.

iPhone X’te yer alan Face ID, kullanıcıların sadece baş kısmını tarıyor. Ancak MacBook’ta yer alacak yüz tanıma teknolojisinin daha da geliştirilmesi planlanıyor. Yeni Face ID’de kullanıcıların yüzlerinin yanı sıra gövde ve kollarını da tanıyacak.

Face ID Uyku Modunda Çalışabilecek

Face ID Uyku Modunda Çalışabilecek

Yeni MacBook ve iPad Pro modellerinde yer alması beklenen Face ID’nin uyku modunda aktif olacak şekilde geliştirildiği belirtiliyor. Apple’ın yüz tanıma teknolojisini uyku modunda çalışması için arka plan etkinliklerinin yürütüldüğü PowerNap’e eklenen bir özellik olarak sunması yüksek ihtimal.

Patentin geliştirilmesinde görev alan geliştirici ekibin daha önce Microsoft’un Kinect sensörünün geliştirilmesinde ve Apple’ın 2013 yılında satın aldığı PrimeSense ekibinde yer aldığı biliniyor. Teknolojinin MacBook’larda ne şekilde sunulacağı henüz bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha fazla bilgi gün yüzüne çıkacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum