Yatırım yapmaya başla!

Apple Elektronik Sigara Bağlantılı Yüzlerce Uygulamayı Mağazasından Kaldırdı

Apple uygulama mağazası App Store’da elektronik sigara bağlantılı 181 uygulamayı kaldırdı.
Apple Elektronik Sigara Bağlantılı Yüzlerce Uygulamayı Mağazasından Kaldırdı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, akıllı telefon pazarında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Şirket iPhone modelleri ile kullanıcı sayısını her geçen gün artıyor. Bununla beraber kullanıcıların uygulama desteğini aldığı App Store ise her geçen gün yeni uygulamalara ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması mobil uygulamaların sayısını ve kullanım oranını artırıyor. Çok sayıda geliştirici farklı kullanım amaçlarına yönelik uygulamalar yayınlıyor.

Bu uygulamalardan bazıları ise kullanıcıların güvenliğini tehdit etmekle beraber yanlış alanlara yönlendirebiliyor. Son yıllarda elektronik sigara kullanımında dünya genelinde büyük bir artış söz konusu. İnsanlar sigaradan kurtulmak için bu cihazlara yöneliyor ancak ne derece güvenli oldukları ve insan sağlığını tehdit edip etmedikleri tam anlamıyla kanıtlanmış değil.

Geçtiğimiz günlerde pek çok insanın elektronik sigara nedeniyle hayatını kaybetmesi kurumları da harekete geçirdi. Bu anlamda bir hamle de Apple’dan geldi. Teknoloji devi elektronik sigara ile alakalı çok sayıda uygulamayı App Store’dan kaldırdı.

App Store’da E-Sigara Uygulamaları Kaldırıldı

App Store’da E-Sigara Uygulamaları Kaldırıldı

Elektronik sigaraların hızla popüler hale gelmesi bu ürünlere yönelik uygulamaların da daha fazla geliştirilmesine neden oluyor. Bilimsel açıdan çok fazla eksiği olan bu ürünlerin son dönemde insan ölümleri ile gündeme gelmesi teknoloji şirketlerini de harekete geçirdi. Apple almış olduğu son karar ile App Store’daki yüzlerce elektronik sigara uygulamasını kaldırdı. Mağazadan kaldırılan uygulamaların sayısının 181 olduğu açıklandı.

Şirketin ilk olarak Haziran ayı içerisinde hareket geçtiği ve bu tarz uygulamalara gerekli yaptırımların uygulanması için talimat verdiği biliniyor. Elektronik sigara özellikle ABD’de son derece popüler hale geldi. Bu uygulamaların bir kısmı ürünlere yönelik kontrol sağlarken bir bölümü ise ilgili oyunlar olarak sunuluyor. Yapılan çalışma sonucu ilgili tüm uygulamalar mağazadan kaldırılmış oldu.

Apple Gençlerin Güvenliğini Sağlamayı Amaçlıyor

Apple Gençlerin Güvenliğini Sağlamayı Amaçlıyor

Alınan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Apple sözüsü, mağazaların herkes için güvenli olmasını amaçladıklarını ve bu bağlamda elektronik sigara ile ilgili tüm uygulamaların kaldırıldığını söyledi. Benzer çalışmaların devam edeceğini söyleyen yetkili, App Store’daki tüm uygulamaları denetlediklerini ve kullanıcıların sağlığını etkilemesi muhtemel araçlara asla izin vermeyeceklerini belirtti.

Bu uygulamalar artık App Store’dan yüklenemeyecek ancak bugüne kadar indirmiş kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam edecek. ABD’de yapılan son araştırmalar elektronik sigara kaynaklı 2172 akciğer hastalığı ve 42 kişinin ölüm vakası yaşandığını gösteriyor. Genç kitlenin son dönemde elektronik sigaraya artan ilgisi Apple’ın dikkatini çekmiş görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum