Yatırım yapmaya başla!

Apple Ekran İçi Parmak İzi Özelliğini iPhone Modellerine Getirmeye Hazırlanıyor

Son yıllarda Huawei ve Samsung’un yeni nesil telefonlarında yer verdiği ekrana gömülü parmak izi özelliği için Apple da harekete geçti.
Apple Ekran İçi Parmak İzi Özelliğini iPhone Modellerine Getirmeye Hazırlanıyor

Teknoloji devleri geliştirdikleri yeni nesil akıllı telefonların büyük bölümünde parmak izi özelliğine yer veriyor. Kullanıcılar için kişiselleştirilmiş güvenlik seçeneği sunan parmak izi özelliğini ilk olarak iPhone modellerinde görmüştük. Ancak Apple’ın rakipleri Samsung ve Huawei bu teknolojiyi daha da geliştirdi ve özelliği telefonların ekranının içerisine gömülü şekilde yerleştirmeyi başardı.

Daha önceki telefonlarda parmak izi okuyucu için ayrı bir tuş bulunuyor. Parmak izi sensörünün camın içerisine yerleştirilmesi ekranların daha büyük boyuta sahip olmasının önünü açıyor. Huawei ve Samsung telefonlarda bulunan bu özellik önümüzdeki yıllarda iPhone modellerinde de kendisine yer bulmaya hazırlanıyor. Gelen son haberlere göre Apple patent başvurularını yaptı.

Apple’dan Parmak İzi için Yeni Patent

Apple’dan Parmak İzi için Yeni Patent

Teknoloji devinin aldığı patent, iPhone’ların parmak izi özelliğinde yeni bir özelliğin habercisi niteliğinde. Şirket gelecekteki iPhone ürünlerinde parmak izi sensörlerini ekrana gömülü şekilde tasarlayacak. Ekrandan biyometrik doğrulama adı altında alınan patentin detaylarına bakıldığında, sensörün en hızlı şekilde işleyecek şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Apple, yeni nesil parmak izi sensörü için yoğun bir çalışma içerisinde. Aslında bu teknolojinin iPhone X ile beraber kullanıma sunulan Face ID ile beraber tanıtılması bekleniyordu. Ancak şirket beklentileri boşa çıkardı ve iPhone X’te parmak izi teknolojisine yer vermedi.

Şirket geçtiğimiz yıldan beri iPhone modellerinde parmak izi teknolojisine yer vermiyor. Ancak ortaya çıkan patent ile beraber önümüzdeki dönemde yeniden iPhone modellerinde parmak izi teknolojisine tanık olabiliriz. Öyle görünüyor ki sektörün devleri Huawei ve Samsung’un bu alanda yaptığı yenilik, Apple’ın dikkatini çekmeyi başardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum