Yatırım yapmaya başla!

Apple Daha Önce Yasakladığı Ebeveyn Uygulaması OurPact’e Yeniden İzin Verdi

Apple, daha önce uygulama mağazası App Store’dan uzaklaştırdığı ebeveyn kontrol uygulaması OurPact konusunda geri adım attı. Uygulama mağazaya kısıtlamasız bir şekilde geri döndü.
Apple Daha Önce Yasakladığı Ebeveyn Uygulaması OurPact’e Yeniden İzin Verdi

Teknoloji devi Apple, uygulama mağazası aracılığıyla milyonlarca kullanıcısına sayısız uygulama sunuyor. App Store bugün itibariyle sayısız uygulamaya ev sahipliği yapan devasa bir mağaza haline gelmiş durumda. Apple bu uygulamaların kullanıcıların kişisel verilerini ihlal etmemesi adına sürekli denetimler yapıyor. Veri ihlaline neden olduğu tespit edilen uygulamaları ise App Store’dan uzaklaştırmaktan çekinmiyor.

Şirket geçtiğimiz aylarda App Store’dan ebeveyn kontrol uygulamalarını kaldırmış ve kaldırma sebebine dair açıklama yayınlamıştı. Ancak bu uygulamalardan birisine dair Apple’dan geri adım atıldı. Şirket almış olduğu karar ile ebeveyn kontrol uygulamalarından birisi olan OurPact’in App Store’a yeniden geri dönmesine onay verdi.

Apple’dan Şaşırtan Karar

Apple’dan Şaşırtan Karar

Yazılım devinin kullanıcılarının veri güvenliği adına son derece katı bir tutum sergilediği biliniyor. Ourpact ve benzeri ebeveyn kontrol uygulamalarının başlıca kaldırılma sebebi çocukların kullanımı nedeniyle güvenlik riski teşkil etmesiydi.

Apple’a göre bu uygulamalar çoklu cihaz yönetimi adı verilen bazı araçları kullanıyor ve kullanıcı güvenliğini tehdit ediyordu. Apple daha önceden almış olduğu kararda değişikliğe gitti ve MDM, VPN gibi bazı araçları kullanan ebeveyn kontrol uygulamalarına izin verdi.

Bu alanda başı çeken OurPact uygulaması da App Store’daki yerine geri döndü. Yeniden izin çıkan uygulamaya dair herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Kullanıcılar ilk günlere olduğu gibi yine OurPact uygulamasından yararlanabilecek.

OurPact Kararı Memnuniyetle Karşıladı

OurPact Kararı Memnuniyetle Karşıladı

Apple’ın uygulamaya yönelik almış olduğu son kararı OurPact’in geliştiricileri memnuniyetle karşıladı. Şirketin CEO’su Amir Moussavian konuyla ilgili açıklamasında “Bu sadece ekibimiz ve endüstrimiz için değil, tüm iOS kullanıcıları için de önemli bir dönüm noktasıdır.

Ekran zamanı bir salgın ve ebeveynlerin etkisini azaltmak için yenilikçi çözümlere ihtiyaçları var. Bu alanda Apple ile birlikte çalışmak ve ailelerin yönetmesine yardımcı olacağız. Teknolojinin yanında ilerlemeye devam etmek için heyecanlıyız.” ifadelerine yer verdi.

OurPact uygulamaması halihazırda Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Apple’ın geri adım atmasıyla beraber uygulamanın önüne herhangi bir kısıtlama kalmamış oldu. OurPact mobil ve masaüstü platformlar arasında yönetim imkanı sunmak ile beraber ekran süresi uygulama erişimi gibi çeşitli ebeveyn kontrolleri sağlayan bir uygulama olarak biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum