Yatırım yapmaya başla!

Apple’dan Google’a Gözdağı: Dünyanın En İyi Harita Hizmetini Vermek İstiyor

Teknoloji devi Apple, harita uygulamasını alanının en iyisi yapmak için köklü değişikliklere hazırlanıyor.
Apple’dan Google’a Gözdağı: Dünyanın En İyi Harita Hizmetini Vermek İstiyor

Son yıllarda navigasyon teknolojisinde yaşanan gelişmeler ve uydu görüntülerinin mobil platformlara aktarılmasıyla beraber dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri Haritalar hizmetlerine büyük önem veriyorlar. Google, Apple ve Yandex gibi bu alanda öncü markalar milyonlarca kişiye harita ve navigasyon desteği veriyor.

Bu alanda dünya genelinde en çok kullanılan uygulama hiç kuşkusuz Google Maps olmakta. Ancak rakibi Apple, bu liderliği değiştirecek hamleler yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde düzeltme gönderen kullanıcılarına para kazandıracağını açıklayarak dikkat çeken Apple, ilerisi için köklü değişikliklere hazırlanıyor.

iOS 12 ile Haritalar Yenileniyor

Önümüzdeki günlerde iOS 12’yi kullanıma sunması beklenen Apple’ın Haritalar servisinde de önemli değişikliklerin gerçekleşmesi bekleniyor. Teknoloji devinin asıl hedefinin tamamen Apple tarafından toplanmış veriler ile Haritalar hizmetinin verilmesi ve başka kaynaklardan veri hizmeti alınmaması olduğu belirtiliyor.

6 yıldır kullanımda olan Apple Harita hizmeti geçmiş dönemde önemli sorunlarla karşılaşmış ve kullanıcılarından olumsuz yönde geri dönüşler almıştı. Teknoloji devinin İnternet Yazılım ve Servisleri sorumlusu Eddy Cue, geçmişten ders çıkardıklarını ve dünyanın en iyi harita uygulamasını inşa etmek için hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirtiyor.

Apple Haritalara Gerçek Zamanlı Güncelleme Yapılabilecek

Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni haritalama sisteminin en dikkat çeken özelliklerinden birisi, verilerin gerçek zamanlı olarak güncellenebilecek olması. Dünyanın çeşitli bölgelerinde hızlı şekilde yaşanan değişimler bu güncellemeleri gerekli kılıyor.

Şirketin yapmaya hazırlandığı köklü değişiklikler ise ilk olarak ABD genelini kapsıyor. Şunu belirtelim Apple’ın harita hizmetinde Google ile rekabet edebilmesi için söz konusu çalışmaları tüm dünya genelinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Önümüzdeki dönemde Apple Haritalar ne gibi değişimlere gebe bunu da zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum