Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Dijital Servisleri 2019 Yılında Adeta Para Bastı

Apple tarafından yapılan açıklamada dijital servislerin başarısının altı çizildi.
Apple’ın Dijital Servisleri 2019 Yılında Adeta Para Bastı

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple çok sayıda ürün ve servisin sahibi konumunda. Şirket akıllara ilk olarak iPhone’lar ile geliyor. Sonrasında ise MacBook ve Mac gibi kişisel bilgisayarları ile adından sıkça söz ettiriyor. Ancak şirket sadece piyasaya sürdüğü bu ürünlerinden ibaret değil. Bugün itibariyle Apple dünyanın en değerli şirketleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana şirket dijital servislere ağırlık vermeye başladı. Son olarak Eylül ayında Apple TV+, Apple Arcade servislerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Ayrıca Apple News+, Apple Music ve App Store gibi servisler de son derece popüler durumda. Teknoloji devinden yapılan son açıklamada dijital servislerden elde edilen gelirlere dair bilgilere yer verildi. App Store başta olmak üzere teknoloji devinin dijital servisleri adeta para basıyor. Geçtiğimiz yıl itibariyle şirketin dijital servislerinin yine rekor kırdığının altı çiziliyor.

Apple’ın Servisleri Büyük İlgi Görüyor

Apple’ın Servisleri Büyük İlgi Görüyor

Apple tarafından yapılan açıklamada App Store’un bugüne kadar uygulama geliştiricilere 155 milyar dolar kazandırdığı belirtiliyor. Mağazanın sadece geçtiğimiz yıl içerisinde 40 milyar dolar gelir elde ettiği ifade ediliyor. Noel haftasında da büyük ilgi gören uygulama mağazası bu zaman dilimi içerisinde 1.42 milyar dolar gelir dağıttı. 2020’nin ilk günü itibariyle App Store’un 386 milyon dolar gelir sağladığı belirtiliyor.

Bununla beraber podcast yayınlarında da Apple’ın büyük gelir sağladığı ifade ediliyor. 155 ülkede 800 bini aşkın içeriği bulunan podcast yayınları kullanıcılardan büyük ilgi görmekte. Haber uygulaması Apple News ise 100 milyonu aşkın kullanıcıyı bünyesine katmayı başardı. Diğer yandan yeni sayılacak Apple Card, Apple Pay ve mobil oyun servisi Apple Arcade’in de şirketin gelirlerine katkı yaptığının altı çizildi.

Şirkette yapılan açıklamada “2019, Apple tarihinin en büyük yılıydı. Kullanıcı gizliliği ve güvenliği için bir standart oluştururken, müşterilerimiz için heyecan verici yeni deneyimler sunduk” ifadelerine yer verildi.

Şirket adına açıklama yapan kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, “Yeni on yıllık döneme tüm hizmetlerimiz için hevesli olan müşterilerimiz için inanılmaz bir ivmeye sahibiz. Dünyanın en iyi yaratıcı, hikaye anlatıcı, gazeteci ve geliştiricilerinin çalışmalarını kutluyoruz.” diye konuştu. Apple’ın önümüzdeki yıllarda da gelirlerini artırmaya devam etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum