Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Değeri 183 Ülkeye Bedel!

Teknoloji devi Apple'ın piyasa değeri 750 milyar dolar civarında. Bu da aralarında Türkiye'nin de olduğu 183 ülkenin yıllık milli gelirinden bile daha fazla!
Apple’ın Değeri 183 Ülkeye Bedel!

Cep telefonu ve tablet denince akla ilk gelen isim hiç kuşkusuz ki Apple’dır. Teknoloji devi Apple’ın şirket raporlarından derlenen bilgilere göre, markanın piyasa değeri 183 ülkenin yıllık milli gelirinden daha yüksek. Apple 750 milyar dolarlık piyasa değeriyle, aralarında Türkiye’nin de olduğu 183 ülkeyi ardından bıraktı.

Girişimci ruhu ve azimli karakteriyle tanıdığımız, unutulmaz isim Steve Jobs tarafından kurulan Apple, yıllar içerisinde hız kesmeden büyüdü. Özellikle cep telefonu alanında elde ettiği başarılar sayesinde, şu an dünyada tek olmayı fazlasıyla hak etti. Steve Jobs, iPhone’u bundan yaklaşık 10 yıl önce tanıtmıştı. O günden itibaren hayatımızda yer alan iPhone, Apple’ın büyümesinde de en önemli rolü üstlendi.

Steve Jobs, San Francisco’da tanıttığı iPhone için; devrimci bir cep telefonu tanımlamasını yapmıştı. İlk çıktığında 3,5 inç büyüklüğünde olan cihaz, geçirdiği 10 yıl süre içerisinde inanılmaz bir teknolojiye ulaştı ve hemen herkesin ilk tercih ettiği cep telefonu markası haline geldi.

Apple iPhone ile Büyüdü

Dünyanın en büyük teknoloji firması olan Apple elbette sadece cep telefonu üretmiyor. Apple watch, iPad, iPod, Mac, airpods gibi daha birçok ürün yelpazesine sahip. Fakat Apple’ı Apple yapan en önemli ürün şüphesiz iPhone oldu.

iPhone ilk çıktığı günden bu yana, her yıl daha gelişmiş bir model ve üst sürümünü kullanıcılarına sundu. Tüketicilerin taleplerine ve şikayetlerine kulak vererek ürünlerini tasarlayan iPhone sadece geçen yıl 136,7 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

İlk olarak 29 Haziran 2007 yılında tanıştığımız iPhone her yıl farklı bir modelini piyasaya sürdü. En son 16 Eylül 2016 tarihinde iPhone 7 ve 7 Plus’ı piyasaya süren markanın meraklılarının gözü bir üst model için yollarda. 2017 yılı içerisinde iPhone 8’in de görücüye çıkması bekleniyor.

Apple gelirini iPhone satışları sayesinde neredeyse 10 katına çıkardı. 2006 yılında daha çok Mac bilgisayarlar üreten firma, iPhone üretimine geçtikten sonra kazançlarını hızla yükseltti. Buna göre Apple geçen yıl 215,6 milyar dolar gelir elde etti ve bunun 136,7 milyar doları iPhone satışlarından sağlandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum