Yatırım yapmaya başla!

Apple COVID-19’dan Koruyacak Yeni Bir Yüz Kalkanı Geliştirdi

ABD’li teknoloji şirketi Apple, Corona virüsüne karşı insanları koruyacak yeni bir maske geliştirdi.
Apple COVID-19’dan Koruyacak Yeni Bir Yüz Kalkanı Geliştirdi

Corona virüsü dünya geneline hızla yayıldı ve öldürücü bir pandemi halini aldı. Salgın ilk olarak Çin’de görüldü ve kısa sürede neredeyse her ülkede görülür hale geldi. İtalya, İspanya, Fransa ve ABD’de ise yüksek ölüm sayıları dikkat çekiyor. Son rakamlara göre dünya genelinde salgına yakalanan insan sayısı 1 milyon 300 bine yaklaşmak üzere. 70 bine yakın insan ise Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Salgının en çok vurduğu kesimler arasında ise sağlık çalışanları geliyor.

Doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları bu salgından etkilenen başlıca kesim olmakta. Virüse karşı çare olması için uzmanlar aşı ve ilaç çalışanlarına hız vermiş durumda. Bununla beraber salgından korunmak için maske kullanımı büyük öneme sahip. Uzmanlar insanların maske takmalarını şart koşuyor. ABD’li teknoloji devi Apple’da salgından korunmak adına yeni bir ürün geliştirdi. Ürünün tanıtımı Apple CEO’su Tim Cook tarafından yapıldı.

Apple’dan Salgına Karşı Yeni Ürün

Apple'dan Salgına Karşı Yeni Ürün

Teknoloji devi bir süredir sektöre destek olmak adına çeşitli kampanyalar ve bağışlar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanları için 10 milyon maske temin edeceğini açıklayan şirket, sonrasında bu sayıyı artırdı ve toplamda 20 milyon maske bağışı yaptı. Apple CEO’su Tim Cook’un son açıklaması şirketin maske temin etmekle kalmayacağını gösteriyor. Şirket sağlık çalışanlarının virüsten korunması adına özel yüz siperlikleri geliştirdi.

Yüz siperleri ilk olarak Cook tarafından tanıtıldı. Tim Cook yaptığı açıklamada, A”pple, dünya çapında COVID-19’a karşı verilen mücadeleye destek olmaya kendisini adadı. Tedarik zincirlerimiz üzerinden 20 milyondan fazla maske tedarik ettik. Tasarım, mühendislik, operasyon ve paketleme ekiplerimiz de sağlık çalışanları için yüz siperlikleri tasarlamak, üretmek ve bunları sağlık çalışanlarına ulaştırmak için tedarikçilerle çalışıyorlar. açıklamasını yaptı.

Yeni geliştirilen yüz siperleri, California’da Santa Clara Vadisi’ndeki bir hastanede üretildi. Her bir kalkanın üretimi yaklaşık 2 dakika sürüyor ve tamamen ayarlanabilir şekilde geliştiriliyor. Apple bu kalkanları ilerleyen dönemde ABD dışında da kullanıma sunmayı planlıyor. Şirketin bu hafta sonuna kadar 1 milyon yüz kalkanı üreteceği belirtiliyor. COVID-19 ile mücadele eden şirket, Mart ayı içerisinde 15 milyon dolar bağış yapmıştı.

Diğer teknoloji şirketleri de Apple gibi çeşitli girişimleri ile adından söz ettiriyor. Google ve Facebook yeni planlarını hayata geçiriyor. Bu arada şirketin Çin dışındaki mağazaları halen kapalı durumda. Mayıs ayının sonuna kadar Apple Store’ların açılması beklenmiyor. Bu durum şüphesiz şirketin gelirlerini de olumsuz etkileyecek. Apple CEO’su Tim Cook’un tanttığı yüz siperleri ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Apple CEO’su Tim Cook daha önce Corona virüsü ile ilgili açıklamasında, “Zor bir zamandan geçtiğimiz oldukça açık. Tüm Apple ailesi, dünyanın bu zor zamanlardan çıkmasına yardımcı olmak için canla başla ve kahramanca çalışan tüm dünyadaki ilk müdahale ekiplerine, doktorlara, hemşirelere, araştırmacılara, halk sağlığı uzmanlarına ve kamu görevlilerine minnettarlığını sunuyor.

En büyük tehlikenin ne zaman geride kalacağını henüz kesin olarak bilmiyoruz. Ancak küresel topluluğumuzun dört bir yanında gördüğüm insanlık ve azim bana ilham veriyor. Başkan Lincoln’ün de çok zor bir zamandan geçerken söylediği gibi: “Bir durum şartlar zorlaştıkça aşılması zor hale gelebilir, o zaman biz de zorlukların üzerine çıkarak o durumu aşmalıyız. Bizim davamız yeni, demek ki düşüncelerimiz ve eylemlerimiz de yeni olmalı.” Apple her zaman zorlukların üstesinden bu yaklaşımla gelmiştir. Bu zorluğun üstesinden de bu şekilde geleceğiz.” ifadelerine bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum