Yatırım yapmaya başla!

Apple COVID-19 Nedeniyle ABD’de Bazı Eyaletlerdeki Mağazalarını Yeniden Kapatıyor

Teknoloji devi ABD’de bazı eyaletlerde salgın etkisiyle mağazalarını kapatacağını açıkladı.
Apple COVID-19 Nedeniyle ABD’de Bazı Eyaletlerdeki Mağazalarını Yeniden Kapatıyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın kendi ülkesi ABD’de çok sayıda mağazası bulunuyor. Cupertino merkezli şirket geçtiğimiz dönemde Corona virüsü nedeniyle mağazalarını kapatmak durumunda kalmıştı. Bilindiği üzere virüs ilk olarak Çin’in Wuhan şehrinde kendisini gösterdi ve sonrasında tüm dünyaya yayıldı.

Virüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısı 460 bini geçti ve toplamda 8.6 milyonu aşmış durumda. Apple ise önce Çin’de sonra tüm dünyadaki Apple Store’ları kapatma kararı almıştı. Daha sonrasında Çin’de salgının kontrol altına alınması ile beraber bu ülkedeki mağazaları yeniden açılmıştı.

ABD’deki mağazalar ise daha uzun bir süre kapalı kaldı ve geçtiğimiz günlerde açılmaya başlamıştı. Bilindiği üzere tüm dünyada görülen yeni vaka sayısının azalması ile beraber ülkeler normalleşme planları yapıyor. Bu ülkeler arasında ABD de bulunuyor. Teknoloji devi kapalı olan mağazalarını açmaya başlamıştı. Ancak bazı eyaletlerde açılan mağazaların yeniden kapatılacağı açıklandı.

Apple’dan Mağaza Kararı

Apple’dan Mağaza Kararı

ABD’de bazı eyaletlerde yeni vakalarda artış yaşanması ile beraber Apple buralarda almış olduğu kararı yeniden gözden geçirmek durumunda kaldı. Şirketten yapılan açıklamada ilgili eyaletlerdeki mağazaların yeniden kapatılacağı duyuruldu. Apple 20 Haziran itibarıyla Florida, North Carolina, South Carolina ve Arizona eyaletlerinde bulunan 11 mağazasını kapatacağını açıkladı. Söz konusu mağazaların kapatılma sebebi bu eyaletlerde vaka sayılarının yeniden artışa geçmesi oldu.

Teknoloji devi kapatacağı mağazaların yeniden ne zaman açılacağına dair bilgi vermedi. Muhtemelen bu eyaletlerdeki salgının durumuna göre açılma kararı gözden geçirilecek. Açıklamada ürünleri tamir için mağazalara bırakan kullanıcıların gelip alması gerektiğine yer verildi. Apple’ın almış olduğu mağaza kapatma kararı sonrası hisselerinde yüzde 1.4 oranında düşüş yaşandı.

Söz konusu eyaletlerden Arizona’da günlük vaka sayısı yüzde 108, North Carolina’da yüzde 29, Florida’da yüzde 141 ve South Carolina’da yüzde 120 oranında arttı. Teknoloji devinin ülke genelinde 271 mağazası bulunuyor. Şirket daha önce açmış olduğu mağazalarda sosyal mesafe ve hijyen kurallarının uygulanmasını şart koşmuştu.

Mağazalara gelen kullanıcılar randevulu olarak alınıyor ve ilgili güvenlik kurallarına uyması sağlanıyordu Apple adına açıklamalarda bulunan bir sözcü süreci takip edeceklerini ve en kısa sürede mağazaları yeniden açmak istediklerini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum