Yatırım yapmaya başla!

Apple Corona Virüsü için Yeni Bir Web Sitesi Oluşturabilir

Apple, Corona virüsü ile mücadelesinin bir parçası olarak yeni bir alan adı kaydetti.
Apple Corona Virüsü için Yeni Bir Web Sitesi Oluşturabilir

Son dönemde dünyayı alarma geçirmiş olan Corona virüsüne karşı büyük bir mücadele veriyor. Hemen her sektör kendi alanında en iyi desteği sağlamak adına yeni stratejiler belirliyor. ABD’li teknoloji devi Apple da salgınla mücadeleye kayıtsız kalmayan şirketler arasında. Bilindiği üzere salgın ilk olarak Çin’de ortaya çıktı ve teknoloji devi ülkedeki mağazalarını kapatmak durumunda kaldı. Sonrasında ise salgın Çin dışında yayıldı ve Apple tüm mağazalarını kapatma kararı almıştı.

Son günlerde salgının yoğun olarak görüldüğü ülkelerin başında ise ABD geliyor. Ülkede hızla yayılan salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 114 bin rakamını geçmiş durumda. Toplam vaka sayısının ise 557 bini geçtiği belirtiliyor. ABD’li teknoloji devi Apple salgınla mücadeleye dair yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Şirketin salgına karşı yeni bir web sitesi oluşturabileceği konuşuluyor. Bu söylentilerin sebebi ise kaydedilen bir alan adı oldu.

Apple’dan Yeni Domain

Apple’dan Yeni Domain

Bir Whois sitesi üzerinde yapılan araştırmada kaydedilen domain, Apple’ın Corona virüsüne karşı yeni bir adım atacağını gösteriyor. Sitede yapılan sorgulamada ‘AppleCoronavirus.com’ alan adının kaydedildiği görülüyor. Ayrıntılı bilgilere bakıldığında alan adını tescil eden şirketin Apple olduğunu görmek mümkün. CSC Corporate Domains tarafından yapılan domain kaydı ile teknoloji devinin yeni planlar üzerinde çalıştığı ortaya çıkmış oldu.

Apple’ın bu hamlesi akıllara geçtiğimiz günlerde Google ile yaptığı ortak çalışma ile bir ilgisinin olup olmadığı sorusunu getirdi. Bir süre önce Apple ve Google, Corona virüsüne karşı yeni bir takip uygulaması geliştirdiği haberi ile gündeme gelmişti. Bluetooth Low Energy teknolojisi üzerinde kurulacak yeni uygulama ile insanların Corona virüsüne karşı bulaşma oranının azaltılması amaçlanıyor.

Geliştirilecek uygulama ile kullanıcılar COVID-19 hastası kişilere karşı uyarılacak. Bunun için tanı alan kişileri resmi sağlık kuruluşları tarafından kayıt altına alınmış olması gerekiyor. Apple ve Google, kayıt altına alınan kişilerin bilgilerinin tutulmayacağının garantisini veriyor. Kaydedilen alan adının bu projede rol alıp almayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. Google’ın da benzer bir alan adı kaydetmesi de ihtimal dahilinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum