Yatırım yapmaya başla!

Apple Corona Virüsü için Geliştirdiği Uygulamasına Yeni Hastalık Belirtileri Ekledi

Apple geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu COVID-19 uygulamasını yeni bilgiler ile güncelledi.
Apple Corona Virüsü için Geliştirdiği Uygulamasına Yeni Hastalık Belirtileri Ekledi

Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen ve kısa sürede dünyaya yayılan Corona virüsü, milyonlarca insanı etkilemiş durumda. Son dönemde salgının en yaygın olduğu ülkelerin başında ABD, İtalya, İspanya ve Fransa geliyor. Resmi verilere göre salgın dünya genelinde 3.5 milyonu aşkın kişiye bulaşmış durumda. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı ise 240 bine yaklaştı.

Bilim insanları salgının yayılmasını önlemek adına sosyal izolasyona dikkat edilmesi gerektğini her fırsatta dile getiriyor. Pek çok ülkede alınan karar kapsamında başta sokağa çıkma yasağı olmak üzere kısıtlamalar uygulanıyor. Bu mücadelede teknoloji şirketleri de geliştirdiği uygulamalar ve hizmetler ile kullanıcıların yanlış bilgiye maruz kalmasının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Salgına karşı mücadelede öne çıkan şirketlerden birisi ise Apple olmakta. Teknoloji devi geçtiğimiz Mart ayında Coronavirus görüntüleme uygulamasını kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Şirket uygulamaya yeni bir güncelleme yayınladı.

Apple Corona Virüsü Uygulamasını Güncelledi

Apple Corona Virüsü Uygulamasını Güncelledi

Bilindiği üzere dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü henüz çok yeni bir salgın türü. Bilim insanları yaptıkları açıklamalarda bu virüse dair her gün yeni bir şey öğrendikerini belirtiyor. COVID-19’un başlıca semptomları arasında yüksek ateş. kuru öksürük ve nefes darlığı yer alıyor.

Son günlerde yapılan araştırmalar bu semptomlara yenilerinin eklendiğini ortaya koyuyor. Bu kapsamda Apple’ın geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunduğu Coronavirus uygulaması da güncellenmiş oldu. Şirket ABD Hastalık .kontrol ve Korunma Merkezleri tarafından yayınlanan kılavuzda yer alan bilgilere dayanarak uygulamasına yeni semptomları ekledi.

Eklenen semptomlar arasında üşüme, titreme, kas ağrısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve tat ve koku duygunu kaybetme gibi yeni belirtiler dikkat çekiyor. Uzmanlar bu semptomların 2 ila 14 gün arasında insanlar üzerinde kendisini gösterebileceğine dikkat çekiyor.

Apple’dan Maske Tarifi

Apple’dan Maske Tarifi

Apple’ın uygulaması için yayınladığı güncellemede ayrıca bez maskelere dair yeni bilgilere yer veriliyor. Şirket kullanıcılara bez maskeleri nasıl üreteceklerine dair bilgilendirmelerde bulunuyor. Apple CEO’su Tim Cook uygulama ile ilgili kullanıcıların salgına dair doğru bilgiden haberdar olmalarını istediklerini söylemişti. Şirket bunun için CDC ile iş birliği yaptı ve ABD içerisinde kullanılmak üzere bir görüntüleme uygulaması geliştirdi

Teknoloji devi bunun yanı sıra Google ile beraber iş birliği yaptı ve yeni bir takip uygulaması geliştiriyor. Uygulama Bluetooth üzerinden insanların veri paylaşımını ve COVID-19’a karşı sosyal mesafeyi sağlamalarına yardımcı olacak. Sistem ile beraber gönüllü kişilerden oluşan temas takip şebekesi oluşturulacak. Halk sağlığı uzmanlarının erişim sağlayabileceği bu veriler sayesinde kullanıcılar kendilerine COVID-19 tanısı konduğundan haberdar olabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum