Yatırım yapmaya başla!

Apple Corona Virüsü için Geliştirdiği Uygulamasına Yeni Paylaşım Özelliği Ekledi

Apple’ın COVID-19 için geliştirdiği iOS uygulaması yeni bir güncelleme aldı.
Apple Corona Virüsü için Geliştirdiği Uygulamasına Yeni Paylaşım Özelliği Ekledi

Çin’in Wuhan kentinde görülen ve kısa süre içerisinde dünyaya yayılan Corona virüsü çok sayıda insanı etkisi altına aldı. Son rakamlar ışığında dünya genelinde COVID-19 tanısı alan insan sayısı 7.2 milyonu geçti. Hayatını kaybeden insan sayısı ise 400 bini geçmiş durumda. Dünya genelinde şu sıralar salgına dair ikinci dalga korkusu mevcut. Virüsün yayılmasının önlenmesi adına sosyal mesafe kurallarına uymak büyük önem arz ediyor.

Bu kuralların daha etkin bir şekilde sağlanması adına mobil uygulamalardan yararlanılıyor. ABD’li teknoloji devi Apple geçtiğimiz günlerde Corona virüsünün kontrol altına alınması amacıyla mobil uygulama ve internet sitesi geliştirmişti. Şirket bu uygulama için yeni bir güncelleme yayınladı.

Apple COVID-19 Uygulamasını Güncelledi

Apple COVID-19 Uygulamasını Güncelledi

Apple’ın geçtiğimiz aylarda kullanıcıların beğenisine sunduğu COVID-19 uygulaması, kullanımda olduğu ülkelerde büyük beğeni topluyor. Şirket uygulama için yeni bir güncelleme daha yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile kullanıcılar yaş, sağlık durumu, semptomları olup olmadığını ve temas bilgilerini uygulamaya ekleyebilecek. Apple paylaşılan bu bilgilerin ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ni bilgilendirmeye yönelik olacağının altını çiziyor.

Şirket bu bilgilendirmenin bir tarama protokolü olarak kullanıldığını belirtiyor. Uygulama ile enfeksiyona neden olan potansiyel risk araçlarının da daha etkin bir şekilde tespit edilmesi amaçlanıyor. Bu uygulamanın Apple ve Google’ın birlikte geliştirdiği takip uygulamasından farklı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Apple ve Google tarafından geliştirilen uygulama temaslı kişiler ile yakınlık kurulduğunda bildirim gönderiyor. Apple’ın kendi uygulaması ise halk sağlığı kurumlarını bilgilendirmek üzerinde çalışıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum