Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple Çin’de Aldığı Mağaza Kapatma Kararını Bir Süre Daha Uzatıyor

Apple geçtiğimiz günlerde Corona virüsü nedeniyle Çin’deki mağazalarını kapatma kararı almıştı. Şirket bu süreyi uzatıyor.
Apple Çin’de Aldığı Mağaza Kapatma Kararını Bir Süre Daha Uzatıyor

Dünya bir numaralı gündem konusu Çin’de yaşanan Corona virüsü olmaya devam ediyor. Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs nedeniyle bugüne kadar 724 kişi hayatını kaybetmiş durumda. Salgına dair son durum Dünya Sağlık Örgütü tarafından kurulan özel bir platform aracılığı ile takip ediliyor. Ölü sayısının 724’e ulaştığı salgında 34 bin 896 kişi ise virüse yakalandığı belirtiliyor.

Üstelik salgın Çin ile sınırlı değil. Avrupa ve ABD’de de bazı kişilerde virüse dair izlere rastlamak mümkün. Ölen kişilerin 722’si Çin’de, diğer iki kişi ise Filipinler ve Hong Kong’da olduğu açıklandı. Yaşanan bu durumu dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerini de harekete geçirdi. Apple, Google, Facebook gibi pek çok şirket ülkedeki ofis ve mağazalarını kapatma kararı aldı.

Şirketler aynı zamanda çalışanlarının da ülkeye olan seyahatlerini kısıtlıyor. Geçtiğimiz günlerde Cupertino merkezli teknoloji devi Corona virüsü nedeniyle Çin’deki mağaza ve ofislerindeki faaliyeti geçici bir süreliğine durdurma kararı almıştı. Gelen son açıklama Apple’ın bu süreyi uzatacağını gösteriyor.

Apple Süreyi Uzatıyor

Apple Süreyi Uzatıyor

ABD’li teknoloji devi Apple, Çin’deki faaliyetlerine yönelik yeni bir açıklama daha yaptı. Şirket iletişim merkezlerini ve ofislerini açmak için çalıştığını belirtiyor. Ancak mağazaların kapalı kalma süresinin uzatma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde Apple açıklamasında Çin’deki mağazalarının 9 Şubat tarihine kadar kapalı kalacağını duyurmuştu. O dönem teknoloji devinden yapılan açıklamada, “Sağlık uzmanlarının yaptığı uyarıların ardından Çin’deki tüm mağaza ve ofislerimizi 9 Şubat’a kadar kapatıyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

Yeni bir açıklamada bu sürenin sarkacağı anlaşılıyor. Teknoloji devi, “Şirket ofislerimizi ve iletişim merkezlerimizi 10 Şubat haftasında yeniden açmaya çalışıyoruz ve mağazalarımızı yeniden açmak için hazırlıklar yapıyoruz. Açılış tarihleri kesinleşene kadar müşterilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı. Gelişmeler Çin’de yaşanan salgından etkilenen başlıca şirketler arasında Apple’ın olduğunu gösteriyor.

Şirket için Apple’a iPhone üretimi yapan Foxconn’un da bir süreliğine faaliyetini durdurduğu biliniyor. Çin, Apple için ABD’den sonra en büyük pazar olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla teknoloji devinin gelişmelerden olumsuz etkilenmemesi mümkün değil. Salgının çıkış noktası olan Wuhan kentinde de karantina nedeniyle çok sayıda firmanın üretimi durdurduğu biliniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum