Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Patronu Tim Cook Şirketin Fiyat Politikasını Değerlendirdi

Apple CEO’su Tim Cook, piyasaya sundukları ürünler için fiyatları olabildiğince düşük tutmaya gayret ettiklerini söyledi.
Apple’ın Patronu Tim Cook Şirketin Fiyat Politikasını Değerlendirdi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, başta iPhone, MacBook ve olmak üzere pek çok ürün ve ve servis ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde iPhone 11 modelleri başta olmak üzere çok sayıda ürününü tanıttı ve satışa sunmaya başladı.

Geçtiğimiz gün itibariyle iPhone 11 ailesinin Türkiye’de satışa çıkacağı tarih açıklandı ve beklenen telefonlara dair geri sayım başlamış oldu. Diğer yandan Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında iPhone 11’in satış rakamlarından memnun olduğunu söylemişti.

Teknoloji devinin patronu son olarak Almanya basınına konuştu ve ürünlerinde belirledikleri fiyat politikasına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Apple olarak piyasaya sundukları ürünlerin fiyatlarını oldukça makul seviyede belirlediklerini söyleyen Tim Cook, bu yıl piyasaya sürdükleri iPhone 11 modellerinde de bunu başardıklarını ifade etti. Apple CEO’su piyasaya sürdükleri ürünlerin fiyatlarını düşük tutmanın öncelikleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Apple CEO’su Fiyatların Uygun Olduğunu Düşünüyor

Apple CEO’su Fiyatların Uygun Olduğunu Düşünüyor

Teknoloji devinin patronu Tim Cook, fiyat politikalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Ürün fiyatlarını olabildiğince düşük tutmak istediklerini söyleyen Apple CEO’su, “Fiyatlarımızı mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıyoruz ve neyse ki bu yıl iPhone’un fiyatını düşürmeyi başardık” diye konuştu. Geçtiğimiz yıl piyasada yerini alan ve uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken iPhone XR modeline göre iPhone 11 fiyatında 50 Euro düşüş yaşandığı biliniyor.

Netflix’e rakip olacakları çevrimiçi yayın platformu Apple TV+ ilgili de değerlendirmede bulunan Cook, rakiplerinin en ucuz paketine göre kendi en ucuz paketlerinin daha avantajlı olduğunu söyledi. Neflix’in en ucuz paketi 8 Euro ile satışa sunulurken Apple TV+’ın başlangıç fiyatı 5 Euro olarak duyurulmuştu. Son dönemde teknoloji devine uygulama mağazası App Store’da tekelci politika izlediğine yönelik eleştiriler yapılmıştı.

Bu konuyla ilgili de değerlendirmede bulunan Cook, kullanıcıların App Store harici platformlar üzerinden de uygulamalara erişildiğini söyleyerek kendilerinin asıl amacının güvenli bir ortam oluşturmak olduğunu belirtti. Cook ayrıca mantıklı düşünen hiç kimsenin Apple’a tekelci diyemeyeceğini sözlerine ekledi.

iOS 13.2 Beta Yayınlandı

iOS 13.2 Beta Yayınlandı

Apple ürün ve servislerini satışa sunduğu şu günlerde diğer yandan yeni güncellemeler üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Teknoloji devi iOS 13 ile beraber başta karanlık mod olmak üzere pek çok yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Her ne kadar işletim sisteminin ilk sürümünde bazı hatalar ortaya çıkmış olsa da kısa sürede yayınlanan iOS 13.1 ile beraber beklenen düzenlemeler yapıldı.

iOS 13.1’in yayınlanması ile beraber bir sonraki güncellemenin beta süreci de başlamış oldu. Bir süredir kullanıcıların beklediği iOS 13.2 Beta yayınlandı. Son beta sürümü ile beraber iPhone 11 modellerinde bulunan Deep Fusion özelliği de kullanılabilir hale geliyor. Deep Fusion özelliğinin yeni amiral gemilerinin kameralarında büyük oranda iyileştirme yaptığı belirtiliyor. Bir diğer özellik ise sesli asistan Siri ile ilgili oldu.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Siri’nin mesajları okumasına olanak sağlayan özellik iOS 13.2 ile beraber kullanıcılara sunulmuş olacak. Önümüzdeki günlerde iOS 13.2’nin kararlı sürümünün yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum