Yatırım yapmaya başla!

Apple CEO’su Tim Cook Irkçılığa Karşı Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Apple’ın patronu Tim Cook, son günlerde ABD’yi etkisi altına alan ırkçılık olaylarına dair açıklamalarda bulundu.
Apple CEO’su Tim Cook Irkçılığa Karşı Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

ABD’li teknoloji devi Apple, içinde bulunduğu sektörün öncü firmaları arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında ürün ve hizmetlerini sunan şirket, toplumsal duyarlılık konusunda da sessiz kalmıyor. Bilindiği üzere son günlerde ABD siyahi vatandaş George Floyd’un polis memuru tarafından öldürülmesini konuşuyor. Ülkenin dört bir yanında yaşanan olaya karşı insanlar ayaklandı ve protesto yürüyüşleri düzenleniyor. Ayaklanma, yağma olaylarını da beraberinde getirdi.

Yağma olayları nedeniyle ABD’deki Apple Mağazaları da olumsuz etkilendi. Çok sayıda Apple Store yağmacıların hedefi oldu. Floyd’un öldürülmesi ile beraber ülkedeki ırkçılık tartışmaları yeniden alevlendi. Çeşitli çevrelerden konuyla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Apple CEO’su Tim Cook konuyla ilgili görüşlerine yer verdiği bir mektup yayınladı.

Tim Cook’tan Irkçılık Açıklaması

Tim Cook’tan Irkçılık Açıklaması

Apple CEO’su George Floyd’un hayatını kaybetmesi ile ilgili ‘anlamsız öldürme’ yakıştırmasını kullandı. Irkçılık ve eşitliğe dikkat çeken Cook, Apple’ın resmi sitesi üzerinden bu konuya karşı hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Cook açıklamasında, “Şu anda, milletimizin ruhunda ve milyonlarca insanın kalbinde derinlemesine kazınmış bir acı var. Birlikte ayakta durmak için, birbirimize karşı durmalıyız ve George Floyd’un akılsızca öldürülmesi ve daha uzun bir ırkçılık tarihi tarafından haklı olarak kışkırtılan korkuyu, incinmeyi ve öfkeyi tanımalıyız” ifadelerine yer verdi.

Şirketin konuyla ilgili politikasına değinen Apple CEO’su, “Apple olarak misyonumuz, insanları dünyayı daha iyi hale getirmeleri için güçlendiren bir teknoloji yaratmak olmuştur ve olacaktır. Her zaman çeşitlilikten güç aldık, yaşamın her yürüyüşünden insanları dünyadaki mağazalarımıza karşıladık ve herkesi içeren bir Apple inşa etmeye çalıştık.” açıklamasında bulundu.

Yaşanan olayların milyonlarca insanı üzdüğünü söyleyen Cook, değişen yasalara rağmen renk ayrımı tartışmalarının sürdüğünü ve insanların bu durumdan olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. ‘Hayata bakış açımızın ve hareketlerimizin değişmesi gerekiyor’ diyen Cook, Apple olarak teknoloji geliştirmeyi ve insanları güçlendirmeyi amaç edindiklerini ifade etti. Apple CEO’sunun yayınladığı mektubun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum