Yatırım yapmaya başla!

Apple CEO’su Tim Cook Avustralya’daki Orman Yangınları için Bağış Yapılacağını Açıkladı

Avustralya’da aylardır devam eden yangınla ilgili Apple CEO’su Tim Cook’tan yardım açıklaması geldi.
Apple CEO’su Tim Cook Avustralya’daki Orman Yangınları için Bağış Yapılacağını Açıkladı

Avustralya’da uzun süredir yaşanan orman yangınlarının söndürülmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Öyle ki ülkede aralıksız süren söndürme çalışmaları nedeniyle Sidney’in su kaynaklarının kritik derecede azalma noktasına geldiği belirtiliyor.

5 milyon nüfuslu şehrin yüzde 80’ine su desteği saplayan Warragamba Barajında su seviyesinde önemli derecede azaldığı gelen bilgiler arasında. Bir devlet sözcüsü “Yangınlar, özellikle Mavi Dağların doğu kıyısında yer alan Warragamba için potansiyel bir tehditti” diye konuştu.

Ülkede aylardır süren orman yangınları ile ilgili bir açıklama da teknoloji devi Apple CEO’su Tim Cook’tan geldi. Apple’ın patronu yangına karşı mücadele eden tüm gönüllülere teşekkür etti ve şirket olarak bağışta bulunacaklarının açıklamasını yaptı. Şirket daha önce de yaşanan çeşitli doğal afetlere karşı yardım ve bağışlarda bulunmuştu.

Apple’dan Bağış Açıklaması

Apple’dan Bağış Açıklaması

Apple CEO’su Tim Cook, Twitter hesabından Avustralya’da yaşanan orman yangınlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Cook sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Kalplerimiz Avustralya orman yangınlarından etkilenenlerle ve ülke çapında benzeri görülmemiş alevlerle savaşan cesur gönüllü kuvvetlerle birlikte. Lütfen güvende olun. Apple yardım çabalarını desteklemek için bağışta bulunacak.” ifadelerine yer verdi. Cook yapılacak olan yardımın detayları ile ilgili fazla bir ayrıntıya yer vermedi.

Ancak dünyanın pek çok bölgesinde yaşanan doğal afetler sonrası Apple’ın düzenli yardımlarda bulunduğu biliniyor. Şirket kar amacı gütmeyen kuruluşlara, acil yardım kurumlarına ve Kızıl Haç’a bağışta bulunmuştu. Bölgeden gelen haberler ise yangınların devam edebileceğine işaret ediyor. Guardian, Avustralya genelinde devam eden yangınların devam ettiği şu günlerde sıcaklıkları ve rüzgarın artmaya devam edeceğini açıkladı.

Bölgede Olumsuz Koşullar Sürüyor

Bölgede Olumsuz Koşullar Sürüyor

Bölgedeki Meteoroloji Bürosu tarafından yayınlanan uyarıda “Macquarie sahilleri, Hunter sahilleri, Sydney sahilleri, Illawarra sahilleri, Batemans sahilleri ve Eden sahilleri ve Pazar günü Macquarie sahilleri, Hunter sahilleri ve Sydney sahilleri için kuvvetli bir rüzgar bekleniyor. Sıcaklık yılın geri kalanında eyalet genelinde ortalamanın üstünde olacak.” ifadelerine yer verildi.

Teknoloji devinin bu bölgeye yapacağı bağış miktarı bilinmemekle beraber geçtiğimiz aylarda da benzer yardımlarda bulunduğu biliniyor. Şirket Ağustos ayında yaşanan yangın olayları nedeniyle Amazon Yağmur Ormanı’nın korunmasına ve onarılmasına yönelik bağışta bulunmuştu. Apple ayrıca 2018’de yaşanan Floransa Kasırgası sonrasında da Kızıl Haç’a 1 milyon dolar bağış yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum