Yatırım yapmaya başla!

Apple CEO’su 2020 Yılında Dijital Servislerden Beklentilerinin Yüksek Olduğunu Söyledi

Apple CEO’su Tim Cook, dijital servislerden 2020 yılında büyük beklentileri olduğunu söyledi.
Apple CEO’su 2020 Yılında Dijital Servislerden Beklentilerinin Yüksek Olduğunu Söyledi

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, ağırlıklı olarak iPhone ve Mac ürünleri ile adından söz ettiriyor. Şirket son açıklamasında 2020 yılının ilk çeyrek verilerine dair bilgilere yer verdi. Mali durumu ile çeyrek rekoru kıran teknoloji devi, 2020 yılına dair büyük beklentilere sahip. Bilindiği üzere Apple 2019’un son aylarında çevrimiçi servislerinin duyurusunu gerçekleştirdi. Bu servisler arasında Apple TV+, Apple Card, Apple News+ ve Apple Arcade gibi hizmetler öne çıkıyor.

Apple CEO’su Tim Cook mali raporların paylaşıldığı toplantıda gelecekten beklentilerine dair açıklamalarda bulundu. Yeni hizmetleri için heyecanlı olduğunu söyleyen Cook, çeşitli planlar üzerinde çalıştıklarının altını çizdi. 2020’nin ilk çeyreği itibarıyla tüm zamanların en yüksek gelirinin elde edildiğini söyleyen Tim Cook, bu başarıda iPhone ve diğer ürünlerin haricinde çevrimiçi hizmetlerin de payı olduğunu ifade etti.

Apple CEO’su Dijital Hizmetlerden Memnun

Apple CEO’su Dijital Hizmetlerden Memnun

Apple’ın sunmuş olduğu ve en büyük beklentiye sahip olduğu platformların başında ise Apple TV+ geliyor. Netflix gibi bir devin hakim olduğu pazarda Apple TV+’ın yeni dizi ve filmler ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. Tim Cook bu servisin heyecan yaratan bir başlangıç yaptığını ve içeriklerin kalitesinin üst düzey olduğunu söyledi. Platformun sevilen yapılarından The Morning Show’un Altın Küre’ye aday olmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirten Cook, yeni içerikler için planlar yaptıklarını ifade etti.

Haber hizmeti Apple News+ ise şu an için ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada’da kullanılıyor. Akış hizmeti aylık 100 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Apple CEO’su haber akış hizmetlerinin ücretli abone sayısı hakkında bir bilgi vermedi. Tim Cook diğer ücretli servisler Apple Card ve Apple Arcade için de kullanıcı sayısı vermedi. Apple’ın patronu dijital servislerinden beklentilerinin büyük olduğunu ve hizmet kalitesini iyileştirmeye devam edeceklerinin altını çiziyor.

Tim Cook, Apple Arcade’in bugün itibarıyla 100’den fazla oyuna sahip olduğunu ve ilerleyen dönemde bu sayının daha da artacağını belirtti. Geçtiğimiz yıllarda teknoloji devinin açıkladığı mali raporlar, hedeflerin altında verileri ortaya koyuyordu. Bu yıl ise hem iPhone modellerine olan ilgi hem de diğer teknoloji ürünlerindeki başarı Apple’ın mali raporlarına olumlu yansımış durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum