Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Uygulama Mağazası App Store Yeni Ülkelere Geliyor

Apple’ın mobil uygulama mağazası App Store yıl sonuna kadar 20 ülkede daha kullanıma sunulacak.
Apple’ın Uygulama Mağazası App Store Yeni Ülkelere Geliyor

Teknoloji şirketi Apple geliştirdiği ürünlerin işletim sistemi ve yazılım hizmetini de kendisi sağlıyor. iPhone ve iPad ürünleri için geliştirilen iOS işletim sistemi milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bununla beraber kullanıcıların uygulama desteğini App Store üzerinden aldığı biliniyor. Binlerce uygulamaya ev sahipliği yapan App Store, her geçen gün yeni özellikler ile donatılıyor. Mağaza dünya genelinde 155 ülkede kullanılıyor

Apple mağazanın kullanım alanını daha geniş çevrelere yaymak adına yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirket bu konuyla ilgili geliştiricilere yeni bir not gönderdi. Yapılan açıklamada yıl içerisinde App Store’un yeni ülkelerde bu yıl içerisinde kullanıma sunulacağı belirtildi. Şirket ayrıca geliştiricilere bilgilerini 10 Nisan tarihine kadar güncellemelerini söyledi.

App Store Yeni Ülkelere Geliyor

App Store Yeni Ülkelere Geliyor

Apple uygulama mağazası App Store aracılığı ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Bu platform aracılığı ile teknoloji devinin büyük gelir elde ettiği biliniyor. Bununla birlikte uygulama geliştiriciler de önemli oranda gelir sağlıyor. Şirket yeni kullanıcılara ulaşmak ve gelirini artırmak adına 20 yeni ülkeye daha App Store’u götürmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklama ile App Store’un bu yıl sonuna kadar 20 ülkede daha kullanılabilir durumda olacağı belirtildi.

Halihazırda 155 ülkede App Store kullanılıyor. 2008 yılından bu yana kullanıcılar App Store’da 200 milyarı aşkın uygulama indirdi. Apple’ın yıl sonuna kadar App Store’u kullanıma sunmaya hazırlandığı ülkeler şu şekilde: Afganistan, Gabon, Fildişi Sahili, Gürcistan, Maldivler, Sırbistan, Bosna Hersek, Kamerun, Irak, Kosova, Libya, Karadağ, Fas, Mozambik, Myanmar, Nauru, Ruanda, Tonga, Zambiya, Vanuatu.

Şirket geliştiricilere gönderdiği açıklamasında, “Uygulamanızın bu yeni ülkelerde görünmesine izin vermek için üyelik Hesap Sahibinizin, Apple Developer web sitesindeki hesaplarında oturum açarak güncellenmiş Program Lisans Sözleşmesi’ni kabul etmesi gerekir.

Ücretli Uygulamalar Sözleşmeniz varsa, Hesap Sahibinin App Store Connect’teki bu güncellenmiş sözleşmeyi de kabul etmesi gerekir. Ardından, uygulamanızı tüm yeni ülkelerde otomatik olarak kullanıma sunmak için uygulama bilgileri sayfanızın Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik bölümünde “Yeni Ülkeler veya Bölgeler” onay kutusunu seçebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi. 

Teknoloji devi 2019’un son çeyreğinde gelirlerini 39.7 milyar dolardan 46.3 milyar dolara çıkarmıştı. Bu yükselişte App Store’un büyük rol oynadığı biliniyor. App Store’un yeni ülkelerde kullanıma sunulması ile beraber elde edilen gelirler daha da artacaktır. Bu durum geliştiricilere de olumlu yansıyacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum