Paylaşım
in G+

Apple 10 Yılı Geride Bırakan App Store Mağazasına Dair İstatistikler Paylaştı


 

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki hafta içerisinde uygulama mağazası App Store’un 10. yılını kutlamaya hazırlanırken platformla ilgili önemli bilgiler açıkladı.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Apple’ın milyonlarca kullanıcısına uygulama desteği verdiği mağazası App Store, önümüzdeki hafta içerisinde 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda yenilenen arayüzü ile indirme oranını katlayan App Store’a dair çarpıcı bilgiler yayınlandı.

Bu yıl içerisinde iPhone fiyatlarında düşüş yaşanmasına rağmen Apple’ın para basmaya devam ettiği bir gerçek. Burada uygulama mağazası App Store’un da rolünün büyük olduğunu söyleyebiliriz. 10 Temmuz günü 10. yılını kutlayacak mağaza, bu önemli günün öncesinde önemli bilgiler paylaştı.

İşte En Çok İndirilen ve Kullanılan Uygulamalar

App Store ile ilgili son olarak hazırlanan bir rapor, uygulama mağazası içerisinde en çok indirilen ve zaman geçirilen uygulamaları ortaya koydu. Rapora göre mağazada en çok indirilen uygulamaların başında Facebook geliyor. Listenin üst sıralarında Apple’ın rakipleri Google ve Microsoft gibi şirketlere dair uygulamalar da yer almakta.

App Store’daki kullanıcıların en çok zaman geçirdiği uygulama ise film, dizi izleme platformunun Netflix olduğu görülüyor. Ayrıca Spotify, Tinder gibi uygulamalar da App Store’da en çok zaman geçirilen uygulamalar arasında göze çarpıyor.

Tıbbi Tedavi Yöntemi Olarak Kullanılan Uygulamalar

App Store’da göze çarpan uygulamalardan bazıları, önemli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Doktorlar ve araştırma görevlileri için özel olarak geliştirilen ve App Store’dan indirilen ResearchKit ve CareKit gibi uygulamalar, parkinson, otizm gibi önemli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Yayınlanan raporda söz konusu uygulamaları 500’den fazla doktor ve bilim insanının kullandığına yer verilmiş. Ayrıca bu uygulamalar çerçevesinde 3 milyondan fazla kişinin de yapılan araştırmalarda yer aldığı belirtiliyor.

Paratic Piyasalar