Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Apple, App Store’da Küçük Ölçekli Geliştiricileri Kapsayan Düşük Komisyon Programını Başlatıyor

Apple daha önce duyurduğu App Store’daki küçük işletme programı için başvuruları almaya başladı.
Apple, App Store’da Küçük Ölçekli Geliştiricileri Kapsayan Düşük Komisyon Programını Başlatıyor

ABD’li teknoloji devi Apple dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. iPhone ve Mac modellerine yıl yenilerini ekleyen şirket geliştirdiği ürünlerin işletim sistemini de kendisi geliştiriyor. iOS ve macOS işletim sistemlerini geliştiren teknoloji devi kullanıcılara özel bir deneyim sunuyor.

Şirket uygulama desteğini de kendi uygulama mağazası App Store üzerinden sağlıyor. Uygulama mağazası sayısız uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Bilindiği üzere App Store’daki geliştiricilerden yüzde 30 oranında komisyoHadi geçn alıyor. Apple’ın aldığı bu komisyon oranı uzun zamandır geliştiricilerin tepkisini çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Epic Games ile Apple arasında Fortnite üzerinden komisyon tartışması gündeme gelmişti. Diğer yandan Apple geçtiğimiz günlerde küçük işletmeleri App Store’da destekleyeceği bir program başlatacağını duyurmuştu. Şirket bu program için başvuruları almaya başladı.

Başvuru Süreci Başladı

Başvuru Süreci Başladı

Apple başlatacağı program kapsamında küçük ölçekli işletmelerden yüzde 30 yerine yüzde 15 komisyon alacak. Şirket proje kapsamında başvuruları almaya başladığını belirterek, App Store’da dijital ürünler ve hizmetler satan geliştiricilerin büyük çoğunluğunun uygun olduğunu ve erişime sunulmuş olan kayıt formunun doldurulması gerektiğini açıkladı.

Bu program ilk kez geçtiğimiz ay duyurulmuştu. Bir yıllık geliri 1 milyon doların altında olan tüm geliştiriciler yüzde 15 komisyon avantajından yararlanabilecek. Teknoloji devi komisyon almaya hak kazanacak geliştiriciler için maddeler halinde şu açıklamayı yaptı.

  • 2020’de tüm uygulamaları için 1 milyon ABD dolarına varan gelir elde eden mevcut geliştiriciler ve ayrıca App Store’da yeni olan geliştiriciler programa ve indirimli komisyona hak kazanabilir.
  • Katılımcı bir geliştirici 1 milyon ABD doları eşiğini aşarsa, yılın geri kalanında standart komisyon oranı geçerli olacaktır.
  • Gelecekteki bir takvim yılında bir geliştiricinin geliri 1 milyon ABD doları eşiğinin altına düşerse, sonraki yıl% 15 komisyon için yeniden hak kazanabilir.
  • Geliştiriciler, gelirin uygunluğunu belirlemek için tüm İlişkili Geliştirici Hesaplarını tanımlamalıdır.

Geliştiricilerin kayıt göndermesi için son tarih 18 Aralık olarak açıklandı. Başvuru yapmakta geciken geliştiricilerin fazladan bekleyeceği ve onayın ilkbahar aylarını bulabileceği belirtiliyor. Analistler App Store’da geliştiricilerin 2019 yılı içerisinde 50 milyar dolardan fazla kazanç sağladığını tahmin ediyor. Apple’ın bu projesinin özellikle geliri olmayan geliştiriciler için son derece yararlı olduğunu söyleyebiliriz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum