Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satış Rakamları ile Rekora Koşuyor

Apple’ın geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü AirPods’un, 2019’da 4 milyar dolar hasılat yapması bekleniyor.
Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satış Rakamları ile Rekora Koşuyor

ABD’li teknoloji şirketi Apple, başta iPhone olmak üzere çok sayıda ürün ve servis ile pazarda yer alıyor. Akıllı telefon pazarında Samsung ve Huawei ile kıyasıya bir rekabetin içerisinde bulunan teknoloji devi, son olarak geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 11 serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Bilindiği üzere Apple son yıllarda kulaklık ürünlerini iPhone kutusundan hariç olarak satışa çıkarıyor. Kablosuz kulaklık AirPods, ilk çıktığı günden bu yana kullanıcıların ilgisini toplamayı başarıyor.

Geçtiğimiz yıllarda tanıtılan iPhone 7 ile beraber Apple, AirPods döneminin startını vermişti. Bu yıl itibariyle gelen son veriler ise kablosuz kulaklığa kullanıcılardan yoğun ilgi olduğunu gösteriyor. Araştırma şirketi Asymco tarafından hazırlanan son rapor AirPods’un 2019’un son çeyreğinde rekor hasılata imza atacağına işaret ediyor.

AirPods’ta Rekor Beklentisi

AirPods’ta Rekor Beklentisi

Apple’ın giyilebilir teknoloji alanına sunduğu pek çok ürün mevcut ve şirket bu alanda büyük satış oranlarına ulaşıyor. Geçtiğimiz günlerde şirketin giyilebilir teknoloji pazarında rakiplerine fark attığını gösteren bir rapor ortaya çıkmıştı. Kablosuz kulaklık AirPods’un da bu başarıda en büyük paya sahip olan ürünlerden biri olduğu görülüyor. Son tahminler 2019’un dördüncü çeyreğinde AirPods’un 4 milyar barajını geçerek yeni bir rekora imza atacağı yönünde. Kablosuz kulaklığın bu rakama ulaşması halinde 2007’deki iPod’un elinde olan rekoru kıracağı belirtiliyor.

Asymco araştırmasında giyilebilir teknolojide elde edilen gelirlerin tespit edilmesinin daha zor olduğuna dikkat çekiyor. Bunun sebebi ise Apple’ın bu alanda bilgi vermekten kaçınması olarak gösteriliyor. Şirket Apple Watch’ın gelirinin 5.2 milyar dolara ulaştığını ve buradan yola çıkarak AirPods için isabetli tahmin yapabildiğini gösteriyor. Teknoloji devinin giyilebilir ürün pazarında her yıl yüzde 50’ye varan büyüme kaydetmesi bekleniyor.

AirPods Kullanım Kolaylığı ile Öne Çıkıyor

AirPods Kullanım Kolaylığı ile Öne Çıkıyor

Kullanıcıların AirPods’a bu denli büyük ilgi göstermesinde ürünün kullanım alanında sağladığı kolaylık gösteriliyor. Üzerinde herhangi bir buton bulunmayan kablosuz kulaklık, kullanıcıyı hiçbir şekilde yormuyor ve kolay taşınması ile fark yaratıyor. Kutusundan çıkan kap ile şarj gereksinimini sağlayan AirPods, Apple cihazı ile kurulum gerektirmeden bağlantı sağlıyor.

AirPods tam şarj ile 5 saate kadar dinleme imkanı sunuyor. Kulaklığı şarj eden kabın pili ise 24 saate kadar dolum yapabiliyor. Bununla beraber gelecek yıl Apple’ın tanıtacağı iPhone 12 modellerinin kutusunun içerisinden AirPods’un çıkma ihtimali mevcut. Halihazırda AirPods kulaklıklar iPhone cihazlarından ayrı olarak satışa çıkıyor. Tabi böyle bir durumun olması halinde iPhone fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşanacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum