Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple Ses Sorunu Yaşayan AirPods Pro’lar için Ücretsiz Değişim Programı Başlatıyor

Apple’dan yapılan açıklamada ses sorunu yaşayan AirPods Pro’ların ücretsiz olarak değiştirileceği belirtildi.
Apple Ses Sorunu Yaşayan AirPods Pro’lar için Ücretsiz Değişim Programı Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple dünyanın en değerli şirketlerinden biri konumunda. 2 trilyon doları aşan piyasa değerine sahip olan Apple bu gücünü pazarda yer alan çok sayıda ürün ve servisinden alıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemileri iPhone 12 serisini tanıttı ve bazı ülkelerde satışa sundu.

iPhone ve Mac ürünleri ile adından sıkça söz ettiren şirket giyilebilir teknoloji alanındaki yüksek pazar payı ile öne çıkıyor. Apple son yıllarda telefonlarından kulaklık girişini kaldırmış ve kullanıcıları AirPods adı verilen kablosuz kulaklıklara yönlendirmeye başladı. Geride kalan dönemde teknoloji devinin piyasaya sürdüğü pek çok üründe donanımsal sorunlar yaşanmıştı.

Apple doğrulanan sorunlar sonrası kullanıcıların mağdur olmaması adına ücretsiz değişim programları başlatıyordu. Kablosuz kulaklık AirPods Pro için de son dönemde ses sorunları olduğuna dair şikayetler dile getiriliyordu. Apple sorun yaşanan kulaklıkları ücretsiz olarak değiştireceğini açıkladı.

AirPods Pro için Ücretsiz Değişim Programı

AirPods Pro için Ücretsiz Değişim Programı

Cupertino merkezli teknoloji devi yaptığı açıklamasında bazı AirPods modellerinde ses sorunları yaşandığını doğruladı. Yaşanan sorunlar arasında gürültülü ortamlarda cızırtı ve aktif gürültü özelliğinin devre dışı kalması yer alıyor. Teknoloji devi 2020’nin Ekim ayından sonra üretilen AirPods Pro modellerinde bu sorunların olmadığını ancak daha önceden piyasaya sürülmüş kulaklıklarda ses sorunları tespit ettiğini doğruladı.

Kulaklığında sorun yaşayan kullanıcıların ürünlerini ücretsiz olarak değiştirebileceği açıklandı. Apple ücretsiz değişim programına katılmak isteyen AirPods Pro kullanıcılarının kendisi ile çevrimiçi olarak iletişime geçebileceğini ya da Apple Store’dan randevu alabileceğini belirtiyor. Teknoloji devi yalnızca ses sorunu olan cihazları ücretsiz olarak değiştireceğinin altını çiziyor.

Değişim programı kulaklığın şarj kutusunu kapsamıyor. Ayrıca diğer AirPods modellerinin de bu programa dahil olmadığını söyleyebiliriz. Bu yılın ilk aylarından itibaren pek çok kullanıcı AirPods Pro modellerinde sorun yaşadığını belirtiyordu. Geçtiğimiz Mayıs ayında sorunların giderilmesi için Apple sitesinden destek kılavuzu yayınlanmıştı.

AirPods Pro Pazarın Lideri

AirPods Pro Pazarın Lideri

Apple AirPods Pro’yu geçtiğimiz yıl 249 dolar fiyat ile satışa sunmuştu. Kulaklığın ülkemizdeki satış fiyatı ise 2.500 TL seviyesinde.  Aktif gürültü engelleme özelliği bulunan kulaklık ile Siri ile entegre çalışıyor ve mesajları okutabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz aylarda yapılan pazar araştırması Apple’ın kablosuz kulaklık pazarında AirPods ile lider durumda olduğunu ortaya koymuştu. Teknoloji devinin bu pazardaki payı en son yüzde 35 seviyesindeydi. Tahminler yıl sonuna kadar AirPods’un 80 milyon satış barajını geçeceği yönünde. Son yıllarda Huawei ve Samsung gibi üreticiler de kendi kablosuz kulaklıkları ile AirPods’un karşısına çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu