Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Pro Düşük Gecikme Süresi ile Öne Çıkıyor

Apple’ın giyilebilir teknoloji ürünü AirPods Pro, rakiplerini geride bırakıyor.
Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Pro Düşük Gecikme Süresi ile Öne Çıkıyor
YAYINLANMA ZAMANI

ABD’li teknoloji devi Apple, başta iPhone modelleri olmak üzere pek çok farklı ürün ve servis ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Son yıllarda teknoloji şirketleri giyilebilir teknoloji alanına yönelik geliştirdikleri ürünler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu alanda başı çeken şirket olarak Apple’ı gösterebiliriz. Apple Watch ve AirPods Pro gibi başlıca ürünler ile pazarda yer alan şirket, kullanıcılara sunduğu yüksek deneyim ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapor AirPods’un satış rakamları ile rekor kırdığını göstermişti.

Bilindiği üzere Apple iPhone 8 Plus sonrası telefonda kulaklık girişini kaldırmış ve kullanıcılar için AirPods ürününü piyasaya sürmüştü. Ürünün yeni nesil modeli AirPods Pro modeli ise hem satış rakamları hem de donanımsal özellikleri ile öne çıkıyor. Geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürülen kulaklık özellikle düşük gecikme süresi ile öne çıkıyor ve bu alandaki rakiplerini geride bırakıyor.

AirPods Pro Rakiplerinin Önünde

AirPods Pro Rakiplerinin Önünde

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods Pro için yapılan testler, kulaklığın sunduğu üstün deneyimi gözler önüne seriyor.Teknoloji devi bu kulaklığı Bluetooth altyapısı ile geliştirdi ve kendisinin geliştirdiği H1 çipiyle kullanıma sunuyor. Kablosuz kulaklıkların gecikme süreleri, deneyim anlamında oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın ise bunun için kulaklığına önemli yatırımlar yaptığı biliniyor.

AirPods Pro’nun tanıtımında teknoloji devi kulaklığın gecikme süresinin düşük olacağını iddia etmişti. Piyasanın önde gelen kulaklıklarına yönelik yapılan ses gecikmesi testi de bu iddiayı doğruluyor. Stephen Coyle tarafından yapılan testte 5 cihaz üzerinde gecikme testi uygulandı. Yapılan testte AirPods Pro’nun rakiplerine karşı üstünlüğü dikkat çekiyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Testteki kulaklıklar AirPods, AirPods Pro, Beats Studio 3 ve Sony WH-CH700N olarak sıralandı. Araştırmada Bluetooth altyapısında ses gecikmesinin mümkün olduğu ancak video oynatmada böyle bir sorunun yaşanmadığının altı çizildi. Bunun sebebi ise uyumlu cihazların video oynatma işlemini özellikle geciktirmesi olarak gösteriliyor.

AirPods Pro’dan Etkileyici Sonuçlar

AirPods Pro’dan Etkileyici Sonuçlar

Yapılan testte AirPods’un ses gecikmesi 274 ms olarak hesaplanırken, H1 çipine sahip olan AirPods 2, 178 ms gecikme süresine sahip olduğu görüldü. AirPods Pro ise hem kendisinden önceki modelleri hem de diğer kulaklıkları geride bırakarak 144 ms olarak zirvede yer alıyor. Testte Beats Studio 3 ve Sony WH-CH700N modelleri ise gecikme süresi ile rakiplerinden epey geride kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapor Apple’ın giyilebilir teknoloji pazarında rakiplerine fark attığını ortaya koymuştu. Yapılan son testte AirPods Pro’nun sunduğu performans, Apple’ın bu alandaki başarısının sürpriz olmadığını gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.