Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın ABD’deki Mağazalarını Mayıs Ayına Kadar Açması Beklenmiyor

Apple’ın çalışanlarına gönderdiği notta mağazaların Mayıs ayına kadar açılmayacağı belirtiliyor.
Apple’ın ABD’deki Mağazalarını Mayıs Ayına Kadar Açması Beklenmiyor

Corona virüsü dünya genelinde hızla yayıldı ve neredeyse her sektörü etkisi altına almış durumda. Şirketlerin büyük bölümü çalışanlarını evlerine gönderme kararı almış durumda. Şehirlerde hizmet veren çok sayıda mağaza ve dükkanın kapatıldığı biliniyor.

Bu kararları alan şirketlerden birisi ise Apple olmuştu. Teknoloji devi ilk olarak Çin’deki mağaza ve ofislerini kapatma kararı aldı. Sonrasında ise dünya genelindeki tüm mağazalar kapatılmıştı. Corona virüsünün Çin’de kontrol altına alındığı haberleri ile beraber teknoloji devi bu ülkedeki mağazalarını yeniden açma kararı almıştı.

Ancak dünyanın geri kalanında Apple Store’ların büyük bölümü halen kapalı durumda. Şirketin kendi evi Amerika Birleşik Devletleri’nde de bu durum geçerli. Son günlerde salgının en çok görüldüğü ülkelerin başında ABD geliyor. Uzmanlar önümüzdeki günlerde ülkeyi zor günlerin beklediğine çekiyor. Ortaya çıkan bir rapor ise Apple’ın ABD’deki mağazalarını Mayıs ayından önce açmayacağını gösteriyor.

Apple Store’lar Mayıs’a Kadar Kapalı

Apple Store’lar Mayıs’a Kadar Kapalı

Bloomberg’de yer alan habere göre Apple’ın ABD’deki mağazalarını Mayıs ayından önce açması beklenmiyor. Şirket bu kararı alırken mağazaların ne zaman açılacağına dair herhangi bir tarih bilgisi vermemişti. Teknoloji devinin yöneticilerinden Deirdre O’Brien tarafından çalışanlara gönderilen notta, perakende mağazaların Mayıs ayı başına kadar kapalı kalacağı ve çalışanlar için esnek çalışmaya dair düzenlemelerin devam edeceği yer alıyor.

Teknoloji devi tüm tesisler için yerel koşulları günlük olarak takip ediyor ve halk sağlığı uzmanlarından son bilgileri alıyor. Önümüzdeki günlerde uzmanlardan alınan yeni bilgiler doğrultusunda yeniden karar verilebileceğine dikkat çekiliyor. O’Brien daha önce ABD dışındaki bazı mağazaların Nisan ayı ortasında açılabileceğini söylemişti. Yönetici şirketin yönetim ekibinin her gün toplantı yaptığını ve tüm ekiplerle koordinasyon içinde olduklarını ifade etti.

ABD Salgının Merkezi Oluyor

ABD Salgının Merkezi Oluyor

Bilindiği üzere mağazalar kapanmadan önce çok sayıda müşterinin ürünleri tamir için Apple’a verilmişti. Teknoloji devi mağazalar yeniden açılana kadar ürünlerin geri alınmasının mümkün olmadığını açıklamıştı. Son açıklama ABD’deki kullanıcıların en iyi ihtimalle Mayıs ayına kadar bekleyeceğini gösteriyor. Şirketin ABD’de 270 mağazası bulunuyor.

Çin, Tayvan ve Hong Kong dışında bulunan toplam 458 mağaza Mart ayında alınan karar ile kapatılmıştı. Teknoloji devinin mağazalarının kapalı durumda olması ürün satışlarının da büyük oranda azalmasına neden oluyor. Apple daha önce yaptığı açıklamasında yılın ikinci çeyrek tahminlerini aşağı çektiğini duyurmuştu.

ABD’den gelen son veriler ülkede hayatın bir süre daha normale dönmeyeceğini gösteriyor. Resmi verilere göre ABD’de salgına yakalanan insan sayısı 250 bin rakamına ulaşmak üzere. ABD’de hayatını kaybeden insan sayısı ise 6 bini geçti. Başkan Trump önümüzdeki günlerde en iyimser tahminle ülkede 200 binden fazla insanın hayatını kaybedeceğini ve bu rakamda kalmanın başarı olacağını söylemişti. Uzmanlar salgının merkezinin ABD olacağının altını çiziyor.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum