Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Vergi Reformundan Faydalanacak Apple’dan ABD Ekonomisine Dev Katkı!

Tim Cook, şirketin vergi indirimi yasasından faydalanacağını ve 20.000 kişiye istihdam sağlayacak yeni bir kampüs açacağını duyurdu. İşte detaylar;
Trump’ın Vergi Reformundan Faydalanacak Apple’dan ABD Ekonomisine Dev Katkı!

Çarşamba günü ABC News’e verdiği röportajda iPhone’lardaki büyük yavaşlama sorunu gibi birçok konuya değinen Tim Cook, yeni bir Apple kampüsü açmayı düşündüklerinden de bahsetti.

Gerçi Tim Cook’un iPhone yavaşlama sorunuyla ilgili çözümü çok daha fazla konuşuldu ancak ünlü CEO’nun ekonomiyle ilgili açıklamaları da dikkat çekici. Çünkü Apple, uzun süredir Trump’ın gündeminde olan ve ABD Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan vergi reformu yasa tasarısından yararlanacağını duyurdu. İşte teknoloji devinin geleceğe yönelik planları;

Onaylanan vergi indirimi tasarısının sektörü epey etkilediğini belirterek başlayalım.

ABD Vergi İndirimi Tasarısı EtkileriÖrneğin; daha geçtiğimiz gün Wal-Mart’ın zam ve mağaza kapatma kararları ile karşılaşmış, perakende devinin yeniliğinin ardındaki nedenin kongreden geçen vergi indirimi olduğunu öğrenmiştik.

Neticede; vergi tasarısı Trump tarafından onaylanmadan önce dahi ekonomiyi epey etkilemişti.

Vergi Tasarısı İndiriminin Yarattığı DeğişikliklerHatta hatırlarsanız; altın fiyatları vergi reformu tasarısıyla yükselmişti. Tam da bu noktada; Apple’ın vergi indiriminden yararlanarak ABD ekonomisinde yaratacağı değişikliklerden bahsedebiliriz. Nitekim Tim Cook’un Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, Apple denizaşırı ülkelerde tuttuğu 245 milyar dolar parayı ülkeye sokacak.

Buna göre; Apple’ın ilk hamlelerinden biri yeni bir kampüs inşa etmek ve 20 bin kişiye istihdam sağlamak olacak.

Apple Vergi İndirimi Reformuyla ABD'ye 350 Milyar Dolarlık Katkı SağlayacakApple’ın yeni merkezinin nerede açılacağı ise bu yılın sonunda açıklanacak. İlaveten; kampüs müşteriler için teknik destek hizmeti sağlayacak. Tüm bunlara ek olarak; vergi reformu yasasından faydalanacak Apple’ın önümüzdeki 5 yıl içinde ABD ekonomisine katkısı tahmini 350 milyar doları bulacak.

Diğer taraftan; Apple’ın açıklamalarından sonra Trump’ın “çalışanlar ve ABD için büyük kazanç” şeklinde bir tweet attığını da belirtelim. Ayrıca uzmanlara göre Apple’ın ABD’ye sokacağı 245 milyar dolardan 38 milyar dolarlık vergi alınacak. Fakat bazı kaynaklara göre Apple’ın diğer gelirlerinin de hesaplanması durumunda vergi miktarı 100 milyar dolara çıkabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum