Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Yeni İşlemcilerini Samsung mu Üretecek?

İki dev rakip iş birliği mi yapıyor? Apple’ın yeni cihazlarına güç verecek olan A12 işlemcilerini Samsung mu üretecek?
Apple’ın Yeni İşlemcilerini Samsung mu Üretecek?

Özellikle de akıllı telefon dünyasının iki dev ismi haline gelen Apple ve Samsung, ürettikleri en yeni modellerle rekabeti daha da fazla kızıştırmayı başarmışlardı. Sektörde yer alan orta halli firmaları adeta sollayan bu iki devin şimdi ise güç birliği yaptığı haberleri gün yüzüne çıkıyor.

Aslında bu ortaklık Apple’ın, Samsung tarafından üretilen çift çekirdekli A4 işlemcilerine kadar dayanıyor. İlk olarak iPhone 4, 1. nesil iPad ve iPod Touch gibi Apple cihazlarına güç veren A4 işlemciden sonra gelen A5 işlemcilerinde de Samsung imzası vardı. Şimdi ise bu ortaklık yeni Apple cihazlarında yer alması planlanan A12 işlemcileriyle devam ediyor!

Apple ve Samsung Arasında OLED Ekrandan Anlaşması

Apple ve Samsung Arasında OLED Ekrandan Anlaşması2017’nin Nisan ayı, Samsung ve Apple iş birliğinin yeniden başladığı tarih oldu. Başlangıçta Apple’ın Şubat ayında Samsung’a 160 milyon adet OLED ekran siparişi verdiği iddia ediliyordu. Sonrasında gelen açıklamalar ise Samsung’un Apple için 70 milyon adet bükülebilir OLED ekran üreteceğini belirtiyordu.

iPhone’un 10. yılını kutlayacak olan Apple, bu sene 3 farklı iPhone modeli ile karşımıza gelecek. iPhone 8 ve 8 Plus modellerinde LCD ekran kullanacağı belirtilen Apple, 10. yıl için özel olarak tasarladığı X modellerini ise Samsung’a sipariş verdiği kıvrımlı OLED ekranlar ile süsleyecek gibi görünüyor.  

A12 İşlemciler ile ilgili Samsung’dan Açıklama

A12 İşlemciler ile ilgili Samsung’dan Açıklama2012 yılında iPhone 4S, iPad 2 ve iPad Mini gibi cihazlara hayat veren A5 ve A5X işlemciler ile son bulan Apple – Samsung ortaklığı, OLED ekranların yanı sıra A12 işlemcilerle de yeniden alevleniyor. A6 işlemcilerinden, A11 işlemcilerine kadar kendi tasarımı ve TSMC üretimi işlemciler kullanmaya başlayan Apple, yeni bir üretici arayışına düştü.

Apple A12 İşlemcileriGeçtiğimiz günlerde ise Samsung’un yonga üretimi konusunda fazlasıyla deneyimli CEO’larından biri olan Kwon Oh-hyun tarafından önemli bir açıklama geldi. 2017 Haziran’ında Apple’a gerçekleştirmiş olduğu ziyarette OLED ekrandan sonra, Apple’ın yeni işlemcilerini de Samsung’un üreteceğini dile getirdi.

Samsung Hazırlıklara Başladı!  

Samsung Hazırlıklara Başladı!  iPhone’un tek OLED üreticisi olan Samsung, işlemci üretimini TSMC’ye kaptırmıştı. Fakat Apple A12 işlemcileri ile ara vermiş olduğu bu göreve yeniden başlıyor. Samsung, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek olan A12 işlemciler için fabrikasını yenilemeye karar verdi ve işe bu süreç için gerekli olan ligotraf makinelerini satın alarak başladı.

Kısa süre içerisinde Apple A12 işlemcileri için gerekli olan tüm hazırlıkları tamamlayacağı belirtilen Samsung, Apple’ın onayı ile göreve resmi olarak başlayacak. Peki, yeniden filizlenen bu ortaklık ile ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum