Yatırım yapmaya başla!

Apple iPhone 6S Ailesi için Ücretsiz Onarım Programı Başlattı

Apple eski telefonu iPhone 6S modelleri için ücretsiz onarım programı başlattı.
Apple iPhone 6S Ailesi için Ücretsiz Onarım Programı Başlattı

ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple, iPhone modelleri ile her dönem dikkatleri üzerine toplayan bir firma olmuştur. Teknoloji devi piyasaya sürdüğü ürünlerde kendisinden kaynaklı bir sorun yaşanması halinde kullanıcılarına ücretsiz onarım programı başlatıyor.

Daha önce iPhone ve MacBook cihazlarında pek çok kez Apple’ın tamir programı başlattığı biliniyor. Şirket son olarak eski iPhone kullanıcıları için benzer bir hizmetin startını verdi. 2014 yılında piyasada yerini alan iPhone 6S modellerinde performans sorunu yaşandığı biliniyordu.

Apple tarafından yapılan resmi açıklamada iPhone 6S ve 6S Plus modelleri için ücretsiz onarım programı başladığı duyuruldu. Onarım programına sebep olarak söz konusu modele ait bazı telefonlarda bileşen arızası yaşandığı ve açılmadığı belirtiliyor. Apple ise sorunu kabul ediyor ve kullanıcılarına çözüme yönelik destek vermeye hazırlanıyor. Teknoloji devi hangi ürünlerin bu programdan yararlanacağına dair ayrıntılı açıklama yaptı.

Apple’dan Eski iPhone’ları İlgilendiren Karar

Apple’dan Eski iPhone’ları İlgilendiren Karar

Apple açıklamasında iPhone 6S ve 6S Plus modellerinin alacağı onarım desteği ile ilgili bazı detaylı bilgilere yer verdi. Yapılan duyuruda Ekim 2018 ve Ağustos 2019 tarihleri arasında üretimi yapılan iPhone 6S ve 6S Plus modellerinin ücretsiz onarım programından yararlanabileceği duyuruldu. Kullanıcılar cihazlarının hangi dönemde üretildiği konusunda bilgi sahibi olmak için seri numarasını sorgulayabilirler. Sorgulama işlemi Apple’ın kendi sayfası üzerinden yapılabiliyor.

Bununla beraber söz konusu modelleri yurt dışından getiren kullanıcıların onarım programının dışında kalabileceği belirtiliyor. Apple ABD merkezli satın alma işleminin başka bir ülke üzerinden yapılmasını doğru bulmuyor ve bu kullanıcılara özel bir karar alabileceğini ifade ediyor. Apple’ın ücretsiz onarım programından Türkiye’deki kullanıcıların yararlanacak mı henüz belirsiz. Sorgulama sayfasında telefonunun onarım programında olduğunu gören kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilir.

Aynı zamanda daha önceden benzer sebeple teknik servis hizmeti almış ve ödeme yapmış kullanıcılar paralarını geri alabilecek. 2019 yılında alınmış modeller için 2021 yılına kadar ücretsiz onarım desteği verilecek. 2018 yılında alınan telefonlar ise 2020 yılına kadar programdan yararlanabilecek.

Kullanıcı Kaynaklı Arızalara Destek Verilmiyor

Kullanıcı Kaynaklı Arızalara Destek Verilmiyor

Apple’ın iPhone 6S ailesi için başlattığı ücretsiz onarım programı tahmin edileceği üzere kullanıcıdan kaynaklı arızaları kapsamıyor. Teknoloji devi konuyla ilgili yayınladığı yazıda “Bazı belirli iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde cihazların açılmadığı tespit edilmiştir. Bu sorun, yalnızca Ekim 2018 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında üretilen sınırlı sayıdaki seri numaralarına sahip cihazlarda gerçekleşmektedir” ifadelerine yer verdi.

Açıklamadan anlaşılacağı üzere söz konusu onarım programı Apple’dan kaynaklı üretim hatası içeren iPhone 6S ve 6S Plus modellerini içeriyor. Bu adresten kullanıcılar telefonlarının kampanya kapsamında olup olmadığını sorgulayabilirler.

Apple’a Çentik Davası

Apple’a Çentik Davası

Daha önce ABD’li teknoloji devi Apple’a pek çok sebepten dava açıldığına tanık olmuşuzdur. Konuyla ilgili açılan son dava ise iPhone modellerine yer alan çentikle ilgili. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Christian Sponchiado ve Courtney Davis isimli iki kullanıcı, Apple’ın OLED ekranlı iPhone modellerinde yanlış bilgilendirme yaptığını iddia etti ve şirkete dava açtı.

Telefonun kenarında bulunan kavisler ve çentiğin bulunduğu bölümün ekran alanını küçülttüğü ancak Apple’ın bu durumu dikkate almadığı belirtiliyor. Raporda iPhone X modelinin 5.8 inç ekranı olduğu ancak telefon üzerinde yapılan detaylı çalışmada ekran büyüklüğünün 5.68 inç olarak ölçüldüğüne yer veriliyor.

ABD Bölge Hakimi Haywood S. Gilliam Jr konuyla ilgili ülkede başka bir dava açılmadığını belirterek, “Amerika’da bu konuda endişelenen kimse görünmüyor” diye konuştu. Apple’ın konuyla ilgili raporlarını mahkemeye sunduğu belirtilirken davadan çıkacak sonuç merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum