Yatırım yapmaya başla!

Apple 5G Destekli MacBook Modellerin 2020 Yılında Tanıtabilir

Teknoloji devi Apple’ın yeni nesil MacBook ürünlerine dair söylentiler gündemden düşmüyor. Şirketin önümüzdeki yıl tanıtacağı MacBook ürünlerinde 5G teknolojisine yer vermesi bekleniyor.
Apple 5G Destekli MacBook Modellerin 2020 Yılında Tanıtabilir

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, akıllı telefon pazarında olduğu kadar kişisel bilgisayarları ile de sektörde büyük yere sahip. Bu alanda MacBook ürünleri büyük ilgi görmekte. Son yıllarda geliştirilen MacBook modelleri daha çok çeşitli donanımsal sorunlar ile gündeme geliyor. Klavye, batarya ve ısınma gibi pek çok farklı sıkıntı ile adından söz ettiren MacBook modellerinin geleceği konuşuluyor.

Bilindiği üzere bu yıl akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere teknoloji dünyasında 5G altyapısı sıkça konuşulur oldu. Üreticiler 5G destekli ürünler geliştirirken, bu altyapının önümüzdeki süreçte çok daha hızlı şekilde yaygınlaşması planlanıyor. Apple’ın iPhone modellerinde 5G teknolojisine yer vermesi için 2020 yılı işaret ediliyor. Gelen son haber MacBook modelleri için de 2020 yılında 5G ile gelebileceği yönünde.

MacBook’lar 2020’de 5G ile Gelebilir

MacBook’lar 2020’de 5G ile Gelebilir

Apple’a yakın kaynaklardan gelen haberlere göre MacBook modelleri önümüzdeki yıl yepyeni bir teknoloji ile bizi karşılayabilir. Yeni nesil internet altyapısı 5G’nin 2020 yılında çıkacak olan MacBook modellerinde yer alması bekleniyor. Şirketin önümüzdeki yılın ilk yarısında 5G modemli MacBook ürünlerini tanıtabileceği söyleniyor. Yılın ikinci yarısında ise söz konusu modellerin satışa sunulacağı ifade ediliyor.

Kimi kaynaklar 2020 yılını erken bir tarih olarak görse de iPhone modellerinde önümüzdeki yıl 5G beklentisi bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Apple, Intel’in 5G teknolojisini tamamen bünyesine kattı. Bu satın alma işleminin süreci hızlandırabileceği tahmin ediliyor. Apple’ın MacBook’larda hücresel bağlantıya sahip olması için anten devresinde seramik malzeme kullanacağı tahmin ediliyor.

Apple 5G’yi En İyi Şekilde Geliştirecek

Apple 5G’yi En İyi Şekilde Geliştirecek

Apple’ın 5G devrelerini tasarlarken seramik malzeme kullanması çok daha yüksek verim alacağı anlamına geliyor. Ancak olumsuz tarafı ise MacBook modellerinin fiyatlarını olumsuz yönde etkilemesi ihtimali. Seramikten üretilmiş parçaların fiyatının normal ürünlere göre çok daha fazla olduğu belirtiliyor.

Apple’ın gelecek yıl tanıtacağı MacBook modellerinin hangisinde 5G desteğinin olacağı ise belirsiz. Serinin yapısı gereği MacBook Pro modellerinde bu özelliğin olması yüksek ihtimal. Bu konuyla ilgili en net açıklama için Apple’ın önümüzdeki yılın ilk yarısında yapacağı resmi lansmanı beklemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum