Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın 2020 Yılında 200 Milyona Yakın iPhone Üretmesi Bekleniyor

Tahminler Apple’ın 2020 yılı içerisinde iPhone üretiminde yeni bir rekor kıracağını işaret ediyor.
Apple’ın 2020 Yılında 200 Milyona Yakın iPhone Üretmesi Bekleniyor

Akıllı telefon kullanımı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Bu da üreticilerin daha fazla model piyasaya sürmesine ve üretim hacimlerini artırmasına neden oluyor. Dünyaca ünlü akıllı telefon üreticileri Samsung, Huawei ve Apple her yıl milyonlarca kişiye ürün sevkiyatı gerçekleştiriyor. ABD merkezli Apple, geçmiş yıllardan bu yana iPhone modelleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket son olarak 2019’un Eylül ayında yeni amiral gemileri iPhone 11 modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi ve kısa süre sonrasında satışa sundu.

Teknoloji devi 2020 yılı içerisinde de yeni akıllı telefon modellerini tanıtacak. iPhone SE 2 ve iPhone 12 modelleri bu yıl kullanıcıların tanışacağı modeller arasında yer alıyor. Telefonlara dair bugüne kadar pek çok sızıntı ortaya çıktı ve gerek tasarım gerekse donanımsal özelliklere dair önemli bilgiler mevcut. Hazırlanan son rapor ise 2020 yılı içerisinde Apple’ın üreteceği iPhone miktarını gösteriyor. Şirketin bu yıl yeni bir rekor kıracağı görülüyor.

iPhone Üretiminde Rekor Kırılacak

iPhone Üretiminde Rekor Kırılacak

Apple bu yıl tanıtacağı telefonlar ve geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen telefonlar ile birlikte 2020’de üretim rekoru kırmaya hazırlanıyor. Tahminler teknoloji devinin 2020 yılında 195 milyon iPhone modeli üreteceğini belirtiyor. Bu sayının üretimde yeni bir rekor olacağının altı çiziliyor. Cupertinolu şirket 2019’un son çeyreğinde 70 milyonu aşkın iPhone üretimi gerçekleştirdi. Bu sayının yüzde 74’ünün iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin olduğu ve sayının 52 milyon adet üretim olduğu belirtiliyor.

Teknoloji devinin 2020 yılının ilk çeyreği itibarıyla üretim kapasitesini yüzde 12 artırması ve 46 milyon yeni iPhone üretmesi bekleniyor. Üretilecek telefonların 6 milyona yakın bölümünü ise Mart ayında tanıtılacak olan iPhone SE 2 modelinin olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar bu analizi yaparken 2016 yılında tanıtılan iPhone SE’nin üretim sayılarını esas alıyor. Bu telefonun yeni modeli önceden olduğu gibi yine Hindistan’da üretilecek.

Apple’ın yılın üçüncü çeyreği itibarıyla 43 milyon iPhone üretimi daha gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Uygun fiyat ile gelmesi beklenen iPhone SE 2 ve yılın sonunda doğru tanıtılacak iPhone 12 ailesinde olacak 5G özelliği, şirket adına en çok konuşulan yenilikler olacak. Tanıtılacak olan yeni modellerin, teknoloji devinin büyüme hedeflerine ulaşmasında önemli rol oynayacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum