Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

App Store’un Yenilenen Arayüzü İndirme Oranını Katladı!

Apple’ın son yayınladığı iOS 11 güncellemesi ile App Store’un yenilenen arayüzü ile indirme oranları adeta uçuşa geçti.
App Store’un Yenilenen Arayüzü İndirme Oranını Katladı!
Yorum

Apple’in milyonlarca kullanıcısına uygulama hizmeti verdiği App Store sahip olduğu geniş yelpaze ile rakibi Play Store’dan bir adım önde olmaktadır. Her ne kadar bu alanda liderliğini ilan etmiş olsa da Apple tarihinde bir ilk gerçekleşti ve mağazadaki uygulama sayısının azaldığı belirtilmişti.

Ancak teknoloji devi şirket son yayınladığı iOS 11 güncellemesinde gerçekleştirdiği değişiklikler ile ibreyi tersine çevirmiş görünüyor. Yeni güncellemeyle beraber App Store’un arayüzünde de değişikliğe gidilmiş oldu. Bu değişiklik ise mağazadaki uygulamaların indirme oranlarına fazlasıyla yansımış görünüyor.

Yeni Arayüz ile İndirme Oranı 8 Kat Arttı!

Sensor Tower, App Store’da son dönemde yaşanan değişime dair yayınladığı araştırma raporu indirme oranlarında yaşanan artışı gözler önüne koyuyor. iOS 11 güncellemesi ile beraber yenilenen arayüz uygulamaların indirme oranlarında 8 kata varan artışların gerçekleştiğini gösteriyor.

Mağazada yer alan ‘Günün Uygulaması’ ve ‘Günün Oyunu’ sekmesi altında öne çıkarılan uygulamaların indirme sayılarında yüzde 800’e varan artışlar yaşandı. Ortaya konan istatistikler, iOS 11’in kullanıma sunulduğu Eylül 2017 tarihinden bugüne kadar olan süreci kapsıyor.

Apple Dikkat Çekmeyi Başarıyor

Apple uygulama mağazasındaki yayıncıları öne çıkarırken bunların büyük geliştiriciler olmasına özen gösteriyor. Yeni App Store tasarımıyla beraber ABD’li iPhone kullanıcıları tarafından 1 milyondan fazla indirme gerçekleşmiş durumda.

App Store’da yer alan hikayeler ve uygulama listeleri içerisinde gösterilen uygulamalarda ise 2 kattan fazla artış gerçekleştiği belirtiliyor. Görünen o ki iOS 11 güncellemesi ile Apple’in uygulamalarını tanıtma konusunda başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu