Yatırım yapmaya başla!

App Store’da Kumar İçerikli Oyun ve Uygulamalar Apple Tarafından Kaldırıldı!

Teknoloji devi Apple, uygulama mağazası App Store’da yer alan kumar uygulamalarını ve oyunlarını yasakladı. İşte detaylar…
App Store’da Kumar İçerikli Oyun ve Uygulamalar Apple Tarafından Kaldırıldı!

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Apple’ın uygulamalarına ev sahipliği yapan App Store’da ücretli ücretsiz olmak üzere pek çok farklı alanda uygulamaya rastlamak mümkün. Geçtiğimiz günlerde 10 yılını geride bırakan mağaza, kullanım istatistiklerini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Apple’ın dev mağazası App Store’da son dönemde kumar alanında uygulamalara ve oyunlara sıkça rastlamak mümkün oluyordu. Bu durumun farkında olan teknoloji devi ise mağazanın daha temiz bir platform olması için yeni düzenleyici kararlar aldığını açıkladı.

Apple’dan Kumara Karşı Yaptırım

Apple’dan Kumara Karşı Yaptırım

Teknoloji devinin App Store kullanıcıları için dünyanın en temiz ve popüler uygulama mağazasını sunmak istediği biliniyor. Bu hedef dahilinde ilerleyen Apple’ın kumar içerikli uygulamalara ve oyunlara müsaade etmesi düşünülemezdi. Harekete geçen şirket aldığı karar ile kumar uygulamalarını ve oyunlarını platformundan tamamen kaldırmaya yönelik politika geliştirdi.

Söz konusu oyun ve uygulamaları kaldırmayı kafasına koyan Apple, yeni Uygulama İnceleme Politikası ile sert yaptırımlarda bulunuyor. Her ne kadar tüm kumar uygulamaları kaldırılmış olsa da özel izin dahilinde belli başlı uygulamalara App Store’dan ulaşmak mümkün olacak.

Sınırsız Erişime Sahip Uygulamalar Doğrudan Etkilendi

Sınırsız Erişime Sahip Uygulamalar Doğrudan Etkilendi

Apple’ın uygulamaya koyduğu inceleme politikasından sınırsız erişime sahip uygulamaların etkilendiği belirtiliyor. Bu tarz uygulamalar içerisinde yeni bir web tarayıcısı sunduğu için kullanıcılar herhangi bir URL ile istedikleri kaynağa erişme imkanı buluyorlar. Bu sayede pek çok kullanıcının App Store’dan indirilmiş uygulamalar vasıtası ile kumar oynayabildiği biliniyor.

Halihazırda kumar içerikli uygulamalar ile savaş halinde olan Apple, sınırsız erişime sahip uygulamaları mağazasından kaldırmış oldu. Ancak pek çok uygulama geliştiricisi ise teknoloji devinin uyguladığı yaptırımlardan dolayı sosyal medya üzerinden duruma olan tepkilerini dile getirdiler. Apple’ın kumar ve benzeri uygulamalara karşı uzun zamandır oldukça titiz davrandığını söylemek lazım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum