Yatırım yapmaya başla!

App Store’un Çin Mağazasında 700’den Fazla Uygulama Kaldırıldı

App Store’un Çin mağazasında güvenlik ve gizlilik politikası ihlali nedeniyle 700’den fazla uygulama Apple tarafından kaldırıldı.
App Store’un Çin Mağazasında 700’den Fazla Uygulama Kaldırıldı

Apple, uygulama mağazası olan App Store’da binlerce farklı uygulama yer alıyor. Bu denli geniş yelpazeye sahip bir uygulama mağazasında hiç şüphesiz zaman zaman kullanıcıların kişisel güvenliğini tehlikeye atacak uygulamalara rastlamak mümkün oluyor. Geçtiğimiz günlerde Touch ID ile izinsiz para toplayan uygulamaya rastlanmış ve Apple tarafından mağazadan kaldırılmıştı.

Apple’ın gizlilik ve güvenlik politikalarını ihlal eden uygulamaların gözünün yaşına bakmadığı ve derhal kaldırma kararı aldığı bilinen bir gerçek. Son olarak Çin mağazasında yer alan pek çok uygulama bu sebeple Apple tarafından kaldırıldı.

App Store Çin’de 700’den Fazla Uygulamayı Kaldırdı

App Store Çin’de 700’den Fazla Uygulamayı Kaldırdı

App Store’un en fazla gelir sağladığı ülkelerin başında hiç kuşkusuz Çin geliyor. Hem kullanıcı sayısının fazla olması ve talebe hizmet eden uygulama sayısının fazla olması bu duruma olanak sağlıyor. Ancak bu denli fazla uygulamanın yer alması, beraberinde güvenlik ve gizlilik açıklarının yaşanmasına neden oluyor.

Hal böyle olunca Apple’ın Çin’deki uygulama pazarını denetlemesi daha zor bir hal alıyor. Şirket kendi politikalarına aykırı olduğu sebebiyle Çin’de 700’den fazla uygulamayı App Store’dan kaldırdığını açıkladı. Apple kaldırdığı uygulamaların gizlilik ve güvenlik ilkelerine aykırı davrandığını duyurdu.

App Store’da işleyiş, uygulama geliştiricilerin güncellemelerini onaydan geçtikten sonra yayınlanması şeklinde gerçekleşiyor. Ancak kaldırılan uygulamaların ise güncellemeleri kendi içerisinde yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla Apple, bu uygulamaların gözünün yaşına bakmadı. Söz konusu uygulamaların Apple politikalarına tekrar uyması halinde yeniden mağazaya eklenip eklenmeyeceği ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum