Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

App Store Aboneliği için Ek Doğrulama Uygulaması Başladı

Apple’ın uygulama mağazası App Store’da kullanıcıların yanlışlıkla abone olmasını engellemek için yeni bir doğrulama penceresi geliştirildi.

Apple’ın uygulama mağazası App Store milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan dev bir platform haline geldi. Özellikle yeni nesil iPhone cihazlarında Touch ID özelliği sayesinde kullanıcılar kolay bir şekilde mağazaya abone olabiliyorlar. Ancak bu durum beraberinde kullanıcıların farkında olmadan abonelik satın almalarına neden olabiliyor. Apple bu durumun önüne geçmek için yeni bir çözüm düşünmüş.

Yeni düzenleme ile kullanıcılar App Store’a abone olmak istediklerinde yeni bir doğrulama ekranı ile karşılaşacaklar. Touch ID ya da Face ID ile abonelik işlemi yapmak isteyen kullanıcıların karşısına ek bir doğrulama penceresi çıkacak. Bu sayede istem dışı aboneliklerin önüne geçilmesi planlanıyor.

Apple’dan Yeni Abonelik Sistemi

Apple’dan Yeni Abonelik Sistemi

Apple’ın kullanıcılar için uygulamaya koyduğu yeni ek doğrulama penceresinde, “Abonelik, abonelik periyodu sona ermeden bir gün önce Ayarlar menüsü üzerinden iptal edilmediği takdirde devam edecek” şeklinde bir mesaj gösterilecek.” ifadesi yer alıyor. Apple’ın uygulamaya koyduğu yeni düzenlemeyi uygulama geliştiricisi David Barnard oldu.

Geçtiğimiz haftadan itibaren başladığı belirtilen yeni doğrulama ekranının halihazırda aktif halde olduğu belirtildi. Bugüne kadar pek çok kullanıcı Touch ID özelliği ile farkında olmadan yeni abonelik paketleri satın alıyor ve ek masraflar ile karşı karşıya kalıyordu. Şirketin bu alanda yapmış olduğu bir diğer düzenleme ise farklı yollardan abonelik satın almaya çalışan uygulamalara yönelik.

Yeni düzenleme ile uygulama geliştiriciler sunduğu abonelik paketlerine dair fiyatları ve ayrıntılı bilgileri açıkça belirtmek zorunda olacak. Yeni düzenleme sonrası kurallara uymayan uygulamalar ise App Store’dan kaldırılacak. Apple’ın uzun süredir abonelik işlemlerini iyileştirmek adına çalıştığı biliniyor. Şirket Ocak ayında abonelik ücretlerini saklayan ve kullanıcıları yanıltan pek çok uygulamayı mağazasından kaldırmıştı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle