Yatırım yapmaya başla!

App Store Aboneliği için Ek Doğrulama Uygulaması Başladı

Apple’ın uygulama mağazası App Store’da kullanıcıların yanlışlıkla abone olmasını engellemek için yeni bir doğrulama penceresi geliştirildi.
App Store Aboneliği için Ek Doğrulama Uygulaması Başladı

Apple’ın uygulama mağazası App Store milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan dev bir platform haline geldi. Özellikle yeni nesil iPhone cihazlarında Touch ID özelliği sayesinde kullanıcılar kolay bir şekilde mağazaya abone olabiliyorlar. Ancak bu durum beraberinde kullanıcıların farkında olmadan abonelik satın almalarına neden olabiliyor. Apple bu durumun önüne geçmek için yeni bir çözüm düşünmüş.

Yeni düzenleme ile kullanıcılar App Store’a abone olmak istediklerinde yeni bir doğrulama ekranı ile karşılaşacaklar. Touch ID ya da Face ID ile abonelik işlemi yapmak isteyen kullanıcıların karşısına ek bir doğrulama penceresi çıkacak. Bu sayede istem dışı aboneliklerin önüne geçilmesi planlanıyor.

Apple’dan Yeni Abonelik Sistemi

Apple’dan Yeni Abonelik Sistemi

Apple’ın kullanıcılar için uygulamaya koyduğu yeni ek doğrulama penceresinde, “Abonelik, abonelik periyodu sona ermeden bir gün önce Ayarlar menüsü üzerinden iptal edilmediği takdirde devam edecek” şeklinde bir mesaj gösterilecek.” ifadesi yer alıyor. Apple’ın uygulamaya koyduğu yeni düzenlemeyi uygulama geliştiricisi David Barnard oldu.

Geçtiğimiz haftadan itibaren başladığı belirtilen yeni doğrulama ekranının halihazırda aktif halde olduğu belirtildi. Bugüne kadar pek çok kullanıcı Touch ID özelliği ile farkında olmadan yeni abonelik paketleri satın alıyor ve ek masraflar ile karşı karşıya kalıyordu. Şirketin bu alanda yapmış olduğu bir diğer düzenleme ise farklı yollardan abonelik satın almaya çalışan uygulamalara yönelik.

Yeni düzenleme ile uygulama geliştiriciler sunduğu abonelik paketlerine dair fiyatları ve ayrıntılı bilgileri açıkça belirtmek zorunda olacak. Yeni düzenleme sonrası kurallara uymayan uygulamalar ise App Store’dan kaldırılacak. Apple’ın uzun süredir abonelik işlemlerini iyileştirmek adına çalıştığı biliniyor. Şirket Ocak ayında abonelik ücretlerini saklayan ve kullanıcıları yanıltan pek çok uygulamayı mağazasından kaldırmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum