Yatırım yapmaya başla!

Bilim İnsanları Antartika Buzullarından Gelen Korkunç Sesleri KaydettiKutup bölgelerinde araştırmalar yapan bilim insanları, Antartika’da şaşkınlık uyandıracak sesleri kaydetmeyi başardılar. Dünyanın buzul kütlesinin en yoğun olduğu bölge olan Antartika’da uzun yıllardır çeşitli bilimsel araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Pek çok önemli veriye ulaşılan bölgede son olarak buzulların içerisinden gelen sesler kaydedildi.

Dört yıl önce buzul tabakasının içerisinde sismik monitörler yerleştiren uzmanlar, sürekli mevcut durumda olan yeni bir ses dalgasını kaydettiler. Oldukça düşük seviyede olan ve insan kulağının duyamayacağı bu ses dalgaları, videoda bizim duyabileceğimiz hale getirilmiş.

Çıkan sesler ile ilgili uzman yorumu ise Chicago Üniversitesi’nden buzullar üzerine çalışmalar gerçekleştiren Douglas MacAyel’den geldi. MacAyel açıklamasında kaydedilen seslerin insanlar tarafından duyulması halinde, binlerce ağustos böceğinin çıkaracağı bir gürültüye benzeyeceğini belirtiyor.

Bilim insanlarının Antartika’da yapmış olduğu çalışmasının asıl amacı ise eriyen buzulların son dönemde yükselen deniz seviyesine ne derece etki ettiğini saptamak. Uzmanlar ortaya çıkan sesin, rüzgarların buzul üzerinden geçerken titreşim yaratmasından dolayı ortaya çıktığına dikkat çekiyor. Dinlendiğinde korku uyandıran

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum