Yatırım yapmaya başla!

Türk Emlak Acentesi Antalya Homes Bitcoin ile 9 Ev Sattı

Türk emlak acentesi Antalya Homes, çoğunluğu yabancı alıcılar olmak üzere 9 evi bitcoin üzerinden sattığını açıkladı. İşte detaylar;
Türk Emlak Acentesi Antalya Homes Bitcoin ile 9 Ev Sattı

Ülkemizde nadiren de olsa kripto paralarla bir şeyler alınıp satılıyor. Daha önce Ankara Beytepe’de MiaVita Projesi’nde evlerin bitcoin ile satışa çıkarılacağını duyurmuştuk. Şimdi ise Türk emlak acentesi Antalya Homes, bitcoin ile 9 ev satışı yaptığını açıkladı. Acentenin başkanı Bayram Tekçe, evlerin her birinin maliyetinin en az 30 bin Euro olduğunu dile getirdi.

Başkan Bayram Tekçe, Bitcoin cash, ethereum, stellar, ripple, litecoin ve tether gibi kripto paraları kabul ettiklerini de söyledi.

Bayram Tekçe Bitcoin ile Ev Satışı AçıklamasıTekçe, kripto para cinsinden emlak alımlarının birçok avantaja sahip olduğunu ifade etti. Tekçe, Business Standard’a yaptığı açıklamada, “Kripto para ile ödeme herhangi bir döviz kaybı olmadan, banka hesapları arasında para transferi gibi güvenilir ve hızlı işlem performansı sağlıyor,” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de hem kripto para birimi kullanımında hem de emlak sektöründe yabancı uyruklulardan gelen yoğun talep nedeniyle bir patlama görmeye devam edildiği belirtildi. 2018 yılında yurt dışından gelen yatırımcıların, bir önceki yıla göre yüzde 80’den fazla artışla Türkiye’de 40 bin gayrimenkul aldığı da açıklandı.

Yabancı alıcıların en çok İstanbul, Antalya ile diğer kıyı ve manzara bölgelerindeki evleri hedefleri biliniyor.

Yabancılar Antalya'dan Ev AlıyorAntalya Homes geçen sene kripto para birimi ile ödeme kabul etmeye başlayıp, bu şekilde mülk almak isteyenlere hitap etmek için web sitesine “Bitcoin ile Öde” düğmesini ekledi. Tekçe, ödemenin nasıl yapıldığı konusunda net bilgiler vermezken, gayrimenkul sektöründe kripto para yatırımlarını kullanmak isteyenler için ev almanın çok karlı olduğunu ifade etti.

Tekçe, “Özellikle Türkiye gibi konutun giderek daha değer kazandığı ülkelerde yatırım yaparak, yatırımcılar yatırımlarını daha az riskli ve daha güvenli bir alana yönlendirebilir ve tasarruflarını artırabilir,” dedi.

Bitcoin ise bir ödeme aracı olarak istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederken; otomotiv, seyahat ve bilişim gibi sektörlerde kullanılıyor.

Bitcoin ile Ödeme GelişiyorBirçok ülkede kripto paralar kullanılarak gayrimenkul satın alınabiliyor ve şu an Türkiye de bu uygulamaya girmeye başladı. İlk defa 2017 yılında bir aile Teksas Austin’deki evlerini bitcoin kullanarak sattılar. Evin satıldığı 2017-Eylül ayında bitcoin, 3429 dolar değerindeydi.

Canter Companies ise 2017’de 2 milyon dolarlık bir evi bitcoin üzerinden satışa çıkarmıştı. Bir başka emlakçı ise 20 milyon dolar değerinde bir evi satışa sunmuştu ve bitcoin, ethereum veya ripple ile ödeneceği belirtilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum