Yatırım yapmaya başla!

Yılın Sadece Bir Yarısı Yoğun Olan Antalya Havalimanı’nın Kış Trafiği Artırılacak

Yıllık yolcu taşıma kapasitesinin %80’lik kısmını 6 aylık yaz döneminde gerçekleştiren Antalya Havalimanı’nda, kış trafiğinin de artırılması amacıyla çalışmalar yürütülüyor.
Yılın Sadece Bir Yarısı Yoğun Olan Antalya Havalimanı’nın Kış Trafiği Artırılacak

Yaz turizmi denince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Antalya, birbirinden güzel tatil beldeleriyle hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi. Bu yıl Ocak ayında 142 bin turiste ev sahipliği yaparak tüm zamanların dönemsel rekoru kırılsa da Antalya Havalimanı’nın kış aylarındaki trafiğinin yetersiz olduğu belirtiliyor.

Antalya Havalimanı’nın yaz aylarında gösterdiği doluluk oranının, kış aylarında da yaşanması için çalışmalar başlatıldı.

Antalya Havalimanı Yaz AylarıAvrupa’nın ilk beş terminal işletmecilerinden olan TAV ve Fraport tarafından işletilen Antalya Havalimanı trafiğinin %80’lik kısmı yaz sezonunda yapılıyor. Yani tabir-i caizse; yılın 6 ayı dolu, 6 ayı boş olarak geçiyor. Bu açığın kapatılması amacıyla gerekli çalışmaların başlatıldığı ve bu doğrultuda 700 bin olan kış trafiğinin 1 milyon 200 bine çıkarıldığı açıklandı.

Havalimanını işleten yöneticiler bu çalışmaların devam edeceğini belirtti. TAV Genel Müdürü Deniz Varol, terminal ve meydan operasyonlarındaki gelirlerden feragat ederek kış tarifelerinde indirim yaptıklarını, bu nedenle 2019 yılının geçen yıllara kıyasla daha iyi geçeceğini açıkladı.

TAV Genel Müdürlerinden Bilgihan Yılmaz ise Avrupa’nın 14. büyük meydanı olduklarını söyledi.

Avrupa’nın 14. Büyük MeydanıYolcu trafiğinin %80’lik kısmının 6 aylık yaz döneminde gerçekleştiğini belirten Yılmaz, yapılan seferlerin %97’sinin charter uçuşlardan meydana geldiğini açıkladı. Rusya’dan sonra en fazla Almanya’dan ziyaretçi geldiğini, Haziran sonu itibarıyla da 32 milyon yolcuya ulaşılmasının beklendiğini dile getirdi.

İstanbul’dan sonra dış hatlarda en fazla yolcu ağırlayan Antalya Havalimanı’nda, bu kış Hindistanlılar taşınacak.

Antalya Havalimanı Kış TrafiğiGeçtiğimiz yıl 140 ayrı havayolu seferi yapılırken, bu yıl rakamın 150’ye ulaşması hedefleniyor. Antalya Havalimanı’nda yurt dışına yolcu taşımacılığında ilk sırada %13’lük pay ile Sunexpress yer alıyor. TAV Genel Müdürleri tarafından yapılan açıklamada, daha class yolcuların ağırlanması, daha fazla harcama yapılması ve daha kaliteli tesislerin kurulması gibi hedeflerin olduğu aktarıldı.

Bunun haricinde kültür ve tarih turizmine katkıda bulunmak amacıyla düzenli olarak kazı çalışmalarına destek verildiği bildirildi. Bu kapsamda şehrin tanıtımlarının 2019 yılında Aspendos vurgusuyla yapılmasına karar verildiği aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum