Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Antalya, Dünyanın En Büyük Seracılık Fuarı’nda 130’u Aşkın Ülkeyi Ağırlayacak!

Dünyanın en büyük seracılık fuarı, 30 Kasım'a kadar Antalya'da 130'u aşkın ülkeden konuklarını ağırlayacak.
Antalya, Dünyanın En Büyük Seracılık Fuarı’nda 130’u Aşkın Ülkeyi Ağırlayacak!
Yorum

Bu yıl 19.’su düzenlenen ve dünyanın en büyük seracılık (örtüaltı) tarım sektörü olarak bilinen “Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı” Antalya Expo Center’da ilgililerini ağırlayacak.

“Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması” ana temasıyla 30 Kasım saat 18:00’e kadar devam edeceği öğrenilen bu etkinlikte 130’dan fazla ülkenin yer alacağı ve 90 bini aşkın kişinin ziyarette bulunacağı tahmin ediliyor.

Growtech Fuar Direktörü Engin Er, bu organizasyonun Türk tarım sektörünün küresel markası haline geldiğini belirtirken, dünyanın en büyük seracılık fuarı olmaktan mutluluk duyduklarını açıkladı. Bu yıl önceki yıllara kıyasla biraz daha iddialı olduklarını ifade eden Er, “dünyanın en büyük seracılık fuarı” unvanını almaya 2 yıl önce hak kazandıklarını belirtti.

Er, Antalya’daki bu fuarda seracılığa ilişkin her türlü malzemenin, sulama sistemlerinin, bunun yanında tohumculuk, fide, gübre ve zirai ilaç firmalarının ziyaretçilere sunulacağını duyurdu. Bu sayede Türk tarım sektörünün tüm dünyaya tanıtılma fırsatı yakalandığına işaret etti.

Fuar Direktörü Engin ErPetektar Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Büşra Yapıcı, Growtech Fuarı’nın tarımla ilgilenen ya da ilgilenmek isteyenler içi önemli bir tanıtım fırsatı olduğunu vurguladı. Bu etkinliğin yerli tarım ürünlerinin dünyaya tanıtılması anlamında da önem taşıdığını söyleyen Yapıcı, fuara yabancılardan katılımın oldukça yüksek olduğunu ve bunun kendileri için sevindirici olduğunu bildirdi.

2010 yılından bu yana yerli tohum geliştirmek için çalıştıklarını söyleyen Yapıcı, talepte istenen artış yakalandıkça bu alandaki üretim çeşitliliğini artırdıklarını dile getirdi.

Söz konusu fuara Kahramanmaraş’tan gelen TETA Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Bozok, Yapıcı’nın açıklamalarıyla benzer şekilde, yerli tohum üzerine faaliyetleri artırdıklarını ve fuarda bu ürünleri tanıtmak istediklerini bildirdi.

Bu etkinliğin hem yurt içi hem de yurt dışı kapsamında taşıdığı öneme işaret etti. TETA olarak pek çok ülkeyle ticari ilişkilerde bulunduklarını söyleyen Bozok, şimdiye kadar Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, İran ve Irak gibi Arap ülkelerinde çalıştıklarını aktardı.

Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nın 5 farklı kategoriden oluşacağı bilgisine ulaşıldı.

Fuar 5 Kategoriden OluşacakBu kategorilerin sera ve sulama teknolojileri, tohumculuk, bitki besleme ve korum, tarım makineleri ve hayvancılık olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra fuar, 30’u aşkın ülkeden 850’nin üzerinde katılımcı ve markaya kapılarını açacak. 50 bin metrekarelik alanda yapılacak bu etkinlikte bireysel katılımcıların dışında Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore ve Mısır milli katılım ile yer alacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu