Yatırım yapmaya başla!

Ant Financial CEO’su: “Alipay’ın Temel İşi Ödemeler Değil Teknoloji Hizmetleri Olacak”

Alibaba iştiraki Ant Financial’ın gelecekteki en önemli işinin ödemeler değil teknoloji servisleri olacağı söylendi. Detaylar aşağıda;
Ant Financial CEO’su: “Alipay’ın Temel İşi Ödemeler Değil Teknoloji Hizmetleri Olacak”

Alibaba iştiraki Ant Financial’ın CEO’su, şirketin gelecekteki en önemli işinin ödemelerden ziyade teknoloji hizmetleri olacağını söyledi. Bu noktada Ant Financial’ın Çin’in en büyük mobil ödeme platformlarından 700 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan birini işlettiği ve şu anda Ant Financial’ın ana işi olduğu kaydedildi.

Ancak Çin devinin son zamanlarda bankalar gibi finans kurumlarına teknoloji hizmetleri satmaya çalışan yeni bir marka açıkladığı hatırlatıldı. İlaveten, Ant Financial kripto para birimi bitcoini destekleyen blockchain gibi bir dizi teknolojiye yatırım yapmış, bir kripto birimi geliştirmese de temel teknolojinin uygulamalarını araştırmaya başlamıştı.

Ant Financial CEO’su Eric Jing de şirketin kendisini bir teknoloji şirketi olarak düşündüğünü ve Alipay’in teknoloji ile neler yapılabileceğini gösteren bir başlangıç noktası olduğunu söyledi.

Ant Financial CEO’su Eric Jing Açıklama Ant Financial’ı ilk günden itibaren bir teknoloji şirketi olarak konumlandırdıklarını dile getiren CEO, yine de öncesinde teknolojiyi insanların dokunup hissedebileceği finansal hizmetleri yeniden tanımlamak, örnekler yaratmak, yenilikçi olmak için kullandıklarını kanıtlamak istediklerini aktardı. Zaten gizli bir kaynağın verdiği bilgilere göre ödemeler şu anda Ant Financial’ın gelirinin yüzde 50’sini oluşturuyordu.

Ant Financial CEO’su Eric Jing teknoloji hizmetlerinin gelecekte şirketin ana işi olacağını fakat Alipay’in amiral tüketici ürünü olmaya devam edeceğini bildirdi.

Alipay’in Ana Şirketine Göre Firmanın Temel İşi Ödemeler Değil Teknoloji Hizmetleri Olacak“Daha fazla insana fayda sağlamak için bir platform olmak istiyoruz” ifadeleriyle dikkat çeken Ant Financial CEO’su, Pekin’deki son düzenlemelerle ilgili olarak da endişe duymadığını belirtti. Keza Alipay ve Tencent bünyesindeki WeChat Pay, son aylarda Çinli yetkilerden artan bir baskıyla karşı karşıya kalmıştı. Çünkü ekonomistlere göre daha önce ipleri gevşek tutan Pekin, ekonomisine yönelik muhtemel riskler nedeniyle sınırları artırmaya başlamıştı.

Örneğin, Çin Merkez Bankası bu ay Ant Financial ve diğerleri için daha sıkı sermaye rezervleri şartlarının olduğu kurallar önermişti.

Çin Merkez Bankası Ant Financial ve Diğerleri için Sınırlamalar Getirecek Ve bu kuralların 2019’un ilk yarısında yürürlüğe girmesi bekleniyordu. Ant Financial CEO’su Jing de bu gelişmelerle ilgili olarak teknoloji üzerindeki artan ilginin Pekin’in dikkatli bir inceleme başlatmasıyla alakalı olmadığını anlattı. Hem Jing’e göre düzenleyiciler Ant Financial ve Çin’deki finansal teknoloji için destekleyici bir rol oynuyorlardı.

Tüm bunların yanında, geçtiğimiz aylarda 150 milyar dolar değerlemeye ulaşacağını duyduğumuz Ant Financial’ın halka arzı hakkında da konuşan CEO, çıkan spekülasyonlara rağmen şirketin IPO’suyla ilgili herhangi bir plan yapılmadığını dile getirdi. Halka arzdan ziyade neye odaklanmaları gerektiği üzerine düşündüklerini anlatan CEO, bunun bir tür gelişim aşaması olduğunu söyleyerek halka açılmanın şirketin nihai hedefi olmadığının üzerini çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum