Yatırım yapmaya başla!

Ant Financial Aldığı 14 Milyar Dolarlık Yatırımla Goldman Sachs’ı Geçti!

Çinli Alibaba’nın finansal kanadı Ant Financial, 14 milyar dolarlık yeni yatırım aldığını duyurdu. Ve bu yatırım Ant Financial’ı Goldman Sachs’ın üstüne çıkardı.
Ant Financial Aldığı 14 Milyar Dolarlık Yatırımla Goldman Sachs’ı Geçti!

Çin’in önde gelen finansal teknoloji şirketi Ant Financial, aldığı yeni yatırımla gündeme oturdu. Çünkü Ant Financial, 14 milyar dolarlık finansmanla, ABD’li Goldman Sachs’ın değerlemesinin üzerine çıktı.

Çin’in en büyük ödeme platformu Alipay’i de bünyesinde barındıran Ant Financial’ın bu kaynağı, Singapurlu Temasek Holdings, GIC, Silver Lake, Kanadalı Pension Plan Investment Board ve Malezyalı Khazanah Nasional gibi yerli ve uluslararası yatırımcılardan elde ettiği söylendi.

Dev kaynağın, Alipay’in uluslararası planlarını hızlandırmak, teknolojisini geliştirmek ve finansal servislerini geliştirmek için kullanılacağı belirtildi.

Ant Financial 14 Milyar Dolarlık Yatırım Aldı Bunun yanında Ant Financial’ın yatırımı, gelişmekte olan ülkelerdeki yetenekleri işe almak için kullanacağı bilgilerine yer verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ant Financial CEO’su Eric Jing, kendilerinin vizyon ve misyonlarını paylaşan söz konusu yatırımcıları partnerler olarak hoş karşıladıklarını dile getirdi.

İlaveten; “Geçen 14 yıl içinde sıradan insanların yaşamlarında ve küçük işletmelerde yarattığımız değişikliklerden gurur duyuyor, bunlardan ilham alıyoruz” sözlerini kullandı.

Ant Financial 14 Milyar Dolarlık Yatırım turu Sonuçta; Ant Financial aldığı yeni yatırımın şirketin değerlemesini hangi seviyeye çıkardığını açıklamasa da Bloomberg gibi kaynaklar, şirketin değerlemesinin 100 milyar doların üzerine çıktığını öne sürdü.

Bunun yanında The Wall Street Journal da haftalar önce yaptığı haberde; Ant Financial’ın yeni yatırımla 150 milyar dolar değerlemeye ulaşacağını iddia etmişti. Kısacası; Çin’i domine eden fintech şirketi yükselmeye, yükseldikçe de halka arzını daha çok merak ettirmeye devam ediyor.

Keza Ant Financial’ın tarihteki en büyük halka arzlardan biri olması bekleniyor. Asya’nın en büyük alışveriş sitesi Alibaba’nın 2014’teki 25 milyar dolarlık halka arzı gibi borsada rekor kırması beklenen Ant Financial’ın aldığı yatırımlar ve ulaştığı değerlemeler bu nedenle merak uyandırıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum