Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Anonim Bir Kripto Para Yatırımcısı 5.000 Bitcoin’i Transfer Etti

Anonim BTC işlemleri, 2021'in başından bu yana hızla artmaya devam ediyor.
Anonim Bir Kripto Para Yatırımcısı 5.000 Bitcoin’i Transfer Etti

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %6 oranında değer kazandı ve 59.320 dolar seviyesine doğru bir yükseliş kaydetti. Bilinmeyen bir kullanıcı, kripto borsası Binance’ten dijital cüzdan Xapo’ya 5.000 BTC’yi transfer etti.

Son dönemde anonim hesaplar arasındaki transferler artıyor. Blockchain izleme ve analiz platformu Whale Alert tarafından yayınlanan verilere göre, işlemin toplam değeri yaklaşık 280 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Söz konusu işlem blockchair platformunda kaydedildi.

Bitcoin, perakende ve kurumsal talepteki artışla 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.500 dolar seviyesini kaydetti. Dijital para birimi 2021’in başından bu yana %100’ün üzerinde arttı. BTC geçtiğimiz yılın Mart ayında 3.800 dolara kadar düşmüştü.

Anonim İşlemler Artmaya Devam Ediyor

Anonim İşlemler Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in kurumsal birikimi son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Çinli bir teknoloji firması olan Meitu, bugün 50 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum satın alarak kripto para portföyünü genişlettiğini duyurdu. Dünyanın en büyük dijital para biriminin ticareti, BTC ve diğer kripto para varlıklarının toplam günlük işlem hacmi bu haftanın başlarından itibaren büyük artış yaşıyor.

BTC fiyatlarının artmasıyla bilinmeyen Bitcoin işlemleri de arttı. Bitcoin’in mevcut likidite krizi nedeniyle, anonim balinalar piyasayı büyük transferlerle hareket ettiriyor. Dünyanın en büyük iş zekası şirketi olan MicroStrategy, şubat ayında yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Şirket 90.000’den fazla BTC’yi elinde tutuyor. Binance’den Xapo’ya yapılan son transfer, BTC’nin önde gelen dijital borsalardaki tedarik krizini artırdı.

Ayrı bir işlemde, bilinmeyen bir kullanıcı dün 370 milyon dolardan fazla değere sahip 6.425 BTC’yi anonim bir kripto cüzdanına taşıdı. Kripto analiz firması Glassnode, “Son dalgalanmalara rağmen, Bitcoin arzı hala şaşırtıcı oranlarda kurumaya devam ediyor” açıklamasını yaptı. Son veriler Bitcoin’in piyasa değerinin 1.08 trilyon dolar olduğunu gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum