Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Anonim Bir Balina 12 Bin Bitcoin’i Cüzdanlar Arası Taşıdı

Balinalar borsalardan Bitcoin çıkarmaya devam ediyor.
Anonim Bir Balina 12 Bin Bitcoin’i Cüzdanlar Arası Taşıdı

Dünyanın en değerli kripto para birimi Bitcoin, son verilere göre yaklaşık 990 milyar dolarlık piyasa değeri ile 53.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Balinalar fiyat dalgalanmalarının ortasında dijital para birimini büyük miktarlarda hareket ettirmeye devam ediyor. Blockchain izleme ve analiz firması olan Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre, anonim bir kripto para birimi kullanıcısı, 12.000 Bitcoin’i taşıdı.

Güncel fiyat bilgilere göre bu miktardaki Bitcoin 620 milyon dolara karşılık geliyor. Transfer blockchair.com’da kaydedildi. Whale Alert, Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer dijital para birimlerini içeren bilinmeyen kripto para birimi işlemlerinde bir artış bildirdi. Daha önce de dijital para borsası Coinbase’den büyük Bitcoin çıkışları olduğu bildirilmişti.

Borsalardan Bitcoin Çıkışı Devam Ediyor

Borsalardan Bitcoin Çıkışı Devam Ediyor
Kaynak: Glassnode

Son birkaç gün içinde 1 milyar dolardan fazla Bitcoin, Coinbase’den ayrıldı. BTC’nin önde gelen kripto para borsalarındaki varlık arzında düşüş gözlemleniyor.

Glassnode kurucularından Jan & Yann, Bitcoin arzının son zamanlardaki fiyat dalgalanmasına rağmen azalmasına anlam veremediğini belirtti. Bitcoin arzının yalnızca %36’sı son 6 ayda hareket ettiği için balinalar dijital varlıklarını tutmaya devam ediyor.

Whale Alert, en son Bitcoin transferinin yanı sıra, büyük bir Ethereum işlemi hakkında da bilgi verdi. Kimliği belirsiz bir ETH kullanıcısı, 197.656 Ethereum’u bilinmeyen bir kripto cüzdanına taşıdı. İşlemin toplam değeri, yaklaşık 317 milyon dolar olarak kaydedildi.

Blockchain firması ayrıca yaklaşık 80 milyon UDSC’nin transfer edildiğini bildirdi. Bilinmeyen kripto işlemleri, dijital para birimlerinin fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip. Kripto para piyasası, Bitcoin son 7 günde değerinin yaklaşık %10’unu kaybettiği için dalgalı bir hafta yaşadı.

Ethereum haftalık grafikte yaklaşık %12 düştü. Tether, 40 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştıktan sonra dünyanın en büyük 3. kripto para birimi konumuna geri döndü. Binance Coin, yaklaşık 37 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük 4. dijital para birimi olmaya devam ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum