Yatırım yapmaya başla!

Annelerimizin Peçeteye En Çok İhtiyaç Duyduğu Anlar

Annelerimizin Peçeteye En Çok İhtiyaç Duyduğu Anlar

Annelerimiz, hayatımızdaki en değerli şey öyle değil mi? Acaba onlar olmasaydı, biz bugünlere gelebilir miydik? Onlar olmadan yaptıklarımızın kaçını yapabilirdik veya bugün bu hayata ne kadar hazırlıklı olabilirdik? Bize öğrettiklerinin yanı sıra varlıkları bile güç verir. Her zaman arkamızı toplayıp, bizi olabilecek her şeyden korurlar.

Hepimiz, güçlü anneler tarafından büyütüldük. Ne şartlar altında olursa olsunlar, bizlere hep en iyisini vermeye çalıştılar. Hani internette hep görüyoruz ya annelerimiz o son dilim pastayı yemek isterdi diye. Heh, işte o kelimenin tam anlamıyla doğru. Mesela; bayat ekmek yemekten keyif aldıklarını mı zannediyorsunuz? Onlar elde ne varsa onunla yetinmeyi o kadar iyi biliyorlar ki bizi bugünlere öyle getirdiler. Bu yüzden, onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

Belki hiç bilmiyorlardı, annelik nedir? Ancak hemen hemen her annenin bunu hakkıyla yerine getirdiğine inanıyorum. İyi ya da kötü aile, her zaman ailedir. Üstümüzdeki emekleri saymakla bitmez. Tabii bu her zaman bir dram içinde devam etmiyor. Bazı anlar geliyor ki trajikomik. İşte, böyle anların bazılarında ise çokça peçete kullanmaları gerekiyor.

Bakalım o anlar nelermiş:

 • Seneler öncesine ait bir aile fotoğrafı ortaya çıktığı anda salya sümük biraz karışıyor. Haliyle böyle durumlarda biraz peçete gerekiyor.
 • Öğretmenlerimizin, derste “anneler” hakkında yazılan yazıyı vermesi ve ardından o ufak saf çocuğun annesini sanki bir melekmiş gibi betimlediği yazıyı okudukları anlarda.
 • Başkası tarafından bizlere, canavarların gerçek olduğu söylenenince de baya bir peçeteye ihtiyaçları olmuş olsa gerek.
 • Hepimiz yapmışızdır. Annelerimiz yemek veya hamur işi yaparken hangimiz gidip, sağı solu dağıtmadı? Unu alıp surata sürmek, sağa sola bir şeyler dökmek. Canını yediğim kadına nasıl yük olmuşum meğer.
 • Sonunda oturup mutlu bir aile yemeği yenileceği anda herkes hapşırmaya başlayınca da o peçeteler ortaya çıkmıştır.
 • Arabada elimizde içecek tutarken, ani fren yapılmasının ardından o içeceğin her yere bulaşması, peçetelerin ortaya çıkması için güzel bir sebep.
 • Soğuk havalarda burnumuzun akması ne olacak? O zaman işler çok farklı bir boyut kazanıyor.
 • Anneler, kız çocuklarının kendilerine benzediklerini fark ettiklerinde de bir hayli duygusallaşıyor ve peçeteleri çıkartmak zorunda kalıyor.
 • Hastalıktan başımızı bile kaldıramadığımız zamanlarda belki de en büyük yardımcıları peçete ve bezler olmuştur.
 • Ufakken o damacananın pompasını oyuncak niyetine sıkıp duranlar burada mı? Yalnız değilsin der misiniz bana, lütfen. Eğer öyleyse; “annem özür dilerim dediğin gibi bir akıllı benmişim cidden.
 • Altımızı değiştirirken az mı bez kullanmadılar veya yediğiniz yemekleri çıkardığınızda? Ah ah çilekeş analar…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum