Yatırım yapmaya başla!

Pedofillerin Facebook Grubuna Giren Anneler Çeteyi Çökertti!

Endonezya’da bir grup anne, pedofillerin bulunduğu Facebook gruplarına sızarak çeteyi çökertti. Ayrıntılar haberimizde….
Pedofillerin Facebook Grubuna Giren Anneler Çeteyi Çökertti!

Ne yazık ki dünyanın her yerinde rastlanan pedofili vakaları, insanın kanını dondursa da bu konuda yapılan çalışmaların ne kadar yeterli olduğu tartışılır. İşte bu nedenle, ebeveynlerin üzerine önemli roller düşüyor. Zira çocuklarına uygun bir dille gerekeni anlatması gereken kişiler ilk başta onlar! İşte tam da bu noktada, sizlere Endonezya’da yaşayan bir anneden bahsetmek istiyorum. Zira BBC’nin haberine göre Risrona Simorangkir isimli 2 çocuk annesi kadın, çocuk istismarı fotoğrafları paylaşan bir Facebook grubuna sızarak, çetenin çökertilmesinde büyük rol oynadı.

Risrona Simorangkir’un 7 yaşında bir kız çocuğu ve bir de erkek bebeği var.

Risrona Simorangkir’un 7 yaşına bir kız çocuğu ve bir de erkek bebeği var.

Pek çok anne baba gibi o da çocuklarının fotoğraflarını doğdukları günden bu yana Facebook’ta paylaşıyor. Fakat Mart ayında internette çocuk istismarı fotoğrafları paylaşan bir grup hakkındaki yazıyla karşılaşınca düşünceleri değişmiş.

Binlerce üyesi olan grupta paylaşılan fotoğrafları ve videoları gören Risrona, arkadaşlarını uyararak işe başlamış.

Binlerce üyesi olan grupta paylaşılan fotoğrafları ve videoları gören Risrona, gruba sızmış.

Ardından kendisi gibi çocukları olan annelerle birlikte pedofillerin bulunduğu gruba dahil olmuş. Çünkü polise ihbar etmek için delil bulması gerektiğini düşünmüş. Gruba katılan anne, buna sadece 4 saat dayanabilmiş. Neyse ki o süre delil bulması için fazlasıyla yeterliymiş.

Grupta, bir çocuğa yaklaşıp onu nasıl baştan çıkartabileceklerinden tutun da ilişkiye girmeye nasıl ikna edebileceklerine varana kadar korkunç şeyler konuşuluyormuş.

Pedofili grubu kapatıldı.

Hatta çocukların ailelerine bir şey anlatmamaları için kullanabilecekleri yollar üzerine tartışılıyormuş. Sonuçta; genç anne ekran görüntüleri alıp kanıtlarıyla birlikte polisin yolunu tutmuş. Ayrıca gelen şikayetler üzerine Facebook, pedofillerin bulunduğu grubu kapatmış.

BBC’ye konuşan bir Facebook yetkilisine göre grup üyeleri incelenmeye devam ediyor.

BC’ye konuşan bir Facebook yetkilisine göre grup üyeleri incelenmeye devam ediyor

Polis, Mart ayında 5 kişinin suçlamalarla ilgili gözaltına alındığını belirtirken, pedofili grubunun 7000’in üzerinde üyesi olduğunu, grupta en az 400 video ve 100 fotoğraf paylaşıldığını açıklamış. Ayrıca Cakarta Emniyeti sözcüsü Argo Yuwono: “Şüphelilerden birisi 11 WhatsApp grubuna üye. Bu gruplar 11 farklı ülkeden. Ülkeler arasında pornografik içerik paylaşımları yapıyorlar. Endonezya’dan bir video gidiyor, karşılığında Kuzey Amerika’dan bir video geliyor.” şeklinde konuşmuş.

Son olarak; geçen yıl Endonezya’da “pedofillerin kısırlaştırılması ve hatta idam edilmesi” yasasının kabul edildiğini belirtelim. Ancak ülkenin Çocuk Haklarını Koruma Komisyonu Başkanı’na göre bu tehlikeye karşı verilen tepkiler hala yetersiz. Çünkü Endonezya’da cinsel istismarın yalnızca ilişkiye girmek olduğu düşünülüyor. Oysaki çocuğa uygunsuz şekilde dokunmak da bir istismardır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum