Yatırım yapmaya başla!

Ankara Beytepe’de Bitcoin ile Ev Satılacak

Başkent Ankara'da gerçekleşen bir gayrimenkul projesinde daireler bitcoin karşılığında satılacak. İşte detaylar;
Ankara Beytepe’de Bitcoin ile Ev Satılacak

Bitcoin fiyatlarında yılbaşından bu yana yaşanan yükseliş, hayatımıza girişini de hızlandırmış oldu. Daha önce Dubai’de inşa edilecek olan bir konut projesinde lüks dairelerin bitcoin ile satışa çıkarılacağı açıklanmıştı. Şimdi de Ankara Beytepe’de hayata geçirilen MiaVita Projesi’nde dairelerin bitcoin ile satışa çıkarılacağı duyuruldu. MiaVita Projesi ile satılacak evler ise Türkiye’de bir ilk olacak.

Proje Yönetim Firması Sahibi Erdal Daldaban satışın hem Türkiye hem de Ankara için olumlu etkiler doğuracağını söyledi.

Hem Türkiye Hem de Ankara için Olumlu

Daldaban; bitcoindeki yükselişin Türk yatırımcının da dikkatini çektiğini belirterek, yaptıkları hamle ile müşterilerine yatırımlarını değerlendirme imkanı verdiklerini söyledi. Aynı zamanda Daldaban’a göre; dijital para birimleri artık küresel ekonomi için göz ardı edilmeyecek boyutlara geldi.

MiaVita Beytepe projesi, 5 bin metrekarelik alana inşa ediliyor ve tek kuleden oluşan binada 114 daire olacağı söyleniyor.

MiaVita'da 114 Daire Var

MiaVita projesi, Anadolu Akaryakıt ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından hayata geçiriliyor. Şirket, bitcoin ile ödeme alarak, dijital para ile ilgilenenlerin, kazançlarını değerlendirme imkanı sunuyor. Daha önceki aylarda daire fiyatlarının 300 bin lira ile 1 milyon lira arasında değiştiği açıklanmıştı.

Erdal Daldaban, bitcoin ile yapılan ödemenin ve hesaplar arası transferin daha hızlı, güvenli ve ucuz hale geldiğini de söylüyor.

Erdal Daldaban Bitcoin Transferi Güvenli ve Hızlı

Daldaban, “bitcoin herhangi bir merkez bankasına bağlı olmadığı için konvansiyonel para birimlerini kontrol ede para politikalarından bağımsız ve kendi mecrasında hareket etmektedir,” diyerek kripto paraya bakışını da anlatıyor.

Milyarlarca dolar değerindeki bitcoinleri, küçük bir hafıza kartında saklayabilirsiniz diyerek, Erdal Daldaban bitcoine hayranlığını da belirtiyor.

Milyon Dolarlık Bitcoin Sanal Para Cüzdanlarında Saklanıyor

Sanal paranın, ticari hayata sağladığı kolaylıklara da dikkat çeken Daldaban, giriştikleri için son derece heyecan verici olduğunu söylüyor. Ayrıca arzu eden kişilerin kendi hesaplarına bitcoin transferi yapılacağı, kendilerinin de buna karşılık mevcut kurdan Türk lirası faturası keseceklerini anlatıyor. Böylece vergilendirmede herhangi bir problemle karşılaşılmayacağı düşünülüyor.

Eylül ayının başında Dubai’de de iki İngiliz yatırımcı bu işe girişmişlerdir. 325 milyon dolarlık projede 150 dairelik ilk etap için bitcoin ile ödeme kabul edeceklerini duyurmuşlardı. Dubai’deki projede stüdyo dairelerin 33 bitcoinden başladığı açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum