Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Angola’lı Bakan Türkiye’yi Turizmde Başarılı Bir Model Olarak Görüyor

Angola Turizm Bakanı Angela Bragança, Türkiye’nin turizm açısından birçok ülkeye örnek olabilecek başarılı bir model olduğunu ifade etti. Detaylar aşağıda;
Angola’lı Bakan Türkiye’yi Turizmde Başarılı Bir Model Olarak Görüyor

“Turizmin Davos’u” olarak 2015 yılından beri Türkiye’de düzenlenen Dünya Turizm Forumu (World Tourism Forum), dünya turizminin önemli temsilcileri ve çok sayıda Türk iş insanının katılımıyla Angola’nın başkenti Luanda’da gerçekleştirildi.

Organizasyona katılan Angola Turizm Bakanı Angela Bragança, Türkiye’nin turizm açısından çoğu ülkeye örnek olabilecek bir model niteliğinde olduğunu belirtirken, Türkiye’nin kendileri için bir başarı modeli olduğunu ve turizmde ülkemizi örnek alacaklarını açıkladı.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, Angola Cumhurbaşkanı Joao Lourenço ve Dünya Turizm Forumu Başkanı Bulut Bağcı, foruma katılan bazı önemli isimlerdendi.

Fransa'nın Eski Cumhurbaşkanı Foruma Katılan Bazı Önemli İsimlerdendiBragança, Angola’nın Cumhurbaşkanı Lourenço ile başlattıkları turizm hareketiyle, başta turizm olmak üzere ülkenin petrole bağımlı ekonomisini farklı sektörlerde çeşitlendirmek istediklerini dile getirdi.

Ardından, “Bu nedenle turizmde ciddi anlamda yol kat eden Türkiye’nin deniz-kum-güneş diye tabir edilen turizmdeki başarılı tesisleşmesi ve alt yapı çalışmaları bin 650 kilometrelik kıyı şeridi ve muhteşem plajlara sahip Angola için güzel bir örnek.” ifadelerini kaydetti. Bragança, Türkiye’nin turizm çeşitliliğine sahip nadir ülkelerden biri olduğunu özellikle vurguladı.

Bragança, Angola turizminde de Türkiye gibi sadece deniz-kum-güneş üçlüsüyle sınırlı kalmadan; golf, kongre, iş, kültür alanında da çeşitlilik sağlamak istediklerini belirtti.

Angola Turizminde Çeşitlilik Sağlamak İstediklerini BelirttiÜlke olarak ekonomiyi çeşitlendirmek amaçlı yabancı sermayenin ülkeye çekilmesi, turistik tesis ve kapasitelerin artırılması, turistik yatırımlara önem verilmesi, yatırımlara teşvik sağlanması gibi pek çok hedef ve politikaların varlığından bahsetti. Bragança, geçtiğimiz aylarda yabancılar için yeni yatırım yasasının onaylandığını da sözlerine ekledi.

Yatırımcıların ülkeyi daha kolay ziyaret etmesini sağlamak için yatırımcı vizesiyle ilgili kolaylıkların getirildiğini, bununla birlikte bürokrasinin azaltıldığını ve vize almanın basitleştirildiğini de bildiren Bragança, yeni yasayla birlikte kurulacak şirketlere Angola vatandaşlarının ortak olma zorunluluğunun kaldırıldığını belirtti. Ayrıca yapılacak yatırımın türüne göre muafiyet ve teşviklerden yararlanmanın mümkün olduğunu ve yatırımlara vergisel kolaylıkların getirildiğini aktardı.

Bragança, kendisine yöneltilen “Türk iş insanlarına bir mesajınız var mı?” sorusu üzerine, Türk iş adamlarının yatırımda sadece Türkiye’de etkin olmayıp tüm dünyada ciddi yatırımlarının olduğunu söyledi.

Türk İş Adamları Yatırımda Sadece Türkiye'de Etkin DeğilKonuşması sırasında Bragança, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika açılımını yakından izlediklerini vurguladı. “Erdoğan, büyük bir atılım yaptı ve onun Afrika açılımı sayesinde iki bölge birbirini daha yakından tanıma fırsatı buldu. Biz de diyoruz ki; Angola sizin eviniz ve Angola’ya yatırım yapmanın tam sırası.” diyerek görüşlerini bildirdi.

Angola’da önemli fırsatların olduğunu, ülke ekonomisini yabancı yatırımcılara açtıklarını ve Angola’da yatırım yapanlara hükümet olarak gerekli desteğin sağlanacağını belirten Bragança, ülkelerinin Türkiye açısından büyük bir potansiyel konumunda olduğunu sözlerine ekledi.

“Özellikle turizm, alt yapı alanlarında kazan-kazan stratejisiyle birlikte daha güçlü ortaklıklara imza atmak istiyoruz. Angola’ya yapılacak Türk yatırımlarını kollarımızı açmış bir şekilde bekliyoruz. Ayrıca kendi yatırımcılarımızın ve iş insanlarımızın da Türkiye’ye yatırım yapmak için çok hevesli olduğunu söyleyebilirim. TAAG Angola Hava Yolları ile THY arasında uçuş rotaları oluşturmak, İstanbul’a direkt uçmak istiyoruz.” ifadelerini kaydeden Bragança, Türkiye’ye turizm konusunda hayranlık duyduğunu belirtti.

1990’lı yılların ortasına kadar ciddi bir yatırımı bulunmayan Türkiye’nin bugün turizm alanında dünyada ilk 10’da yer aldığını açıklayan Bragança, Türkiye’nin başarılı bir turizm modeli olduğunu belirtti.

Türkiye, Turizm Alanında Dünyada İlk 10'da Yer AlıyorAngola Turizm Bakanı Bragança, “Türkiye bizim için bir başarı modeli ve turizmde örnek alacağımız ülke. Aynı zamanda Türkiye, Afrika’nın en önemli ortaklarından. Türkiye’nin Afrika’nın sorunlarına çözüm önerileriyle yaklaşmasını takdir ediyoruz.” sözlerini kaydetti.

Bu sözlerinin ardından sadece yatırımcılara değil, Türk vatandaşlarına da bir çağrıda bulundu. Afrika ile ilgili ön yargıların bir kenara bırakılmasını diledi ve Atlantik Okyanusu kıyısından koca bir kıtanın içlerine doğru uzanan Angola’yı Afrika’nın incisi, saklı bir mücevher olarak tanımladı. Türklerin ülkelerini ziyaret etmesini istediğini aktardı.

Tüm bunların yanında Angola’nın ziyaretçilerine sunduğu güzelliklerden de söz eden Bragança; bakir doğanın, asırlardır yağmur ve rüzgarların oyduğu bir tabloyu andıran plajların, büyük vahşi yaşam parklarının, müzelerin ziyaret edilmesini tavsiye etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum