Yatırım yapmaya başla!

Angela Merkel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Yer Alacağı “Dörtlü Zirve” Sürprizi Yaptı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya – Almanya – Fransa ve Türkiye liderleri arasında yapılacak zirveyi Vladimir Putin ile görüşecek. İşte detaylar;
Angela Merkel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Yer Alacağı “Dörtlü Zirve” Sürprizi Yaptı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın Almanya’yı ziyaret edecek. Bunun öncesinde açıklamalarda Merkel; Rusya, Almanya, Fransa ve Türkiye liderleri arasında 7 Eylül tarihinde İstanbul’da yapılması planlanan zirveyi Putin ile görüşmede gündeme alacaklarını ifade etti. Merkel, bu dörtlü görüşmenin anlamlı olabileceğini de ifade etti.

Merkel, “bunun için iyi hazırlık yapılmalı ve bundan dolayı da net bir tarih yok,” ifadesinde bulundu.

Önemli görüşmenin detayları, danışmanların bir ön görüşme yapmasından ve zirvenin anlamı olup olmayacağını tespit ettikten sonra anlaşılacak.

Merkel’den gelen bu habere ek olarak, İngiltere’den de Türkiye’ye yeni bir Suriye desteği geldi.

İngiltere’nin Ortadoğu’dan Sorumlu Bakanı Alistair Burt, Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan insani felaketin önlenebilir olduğunu belirtti. Burt “İngiltere, Türkiye ve BM tarafından yapılan acil diplomatik çabaları desteklemektedir,” dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan duyuruyla, İdlib ve çevresindeki bölgelerde bulunan sivillere yönelik yeni insani yardım paketinin detayları verildi. Bakanlıktan, “İdlib ve çevre bölgelerdeki 2,9 milyondan fazla insanı Esed rejimi ile rejim destekçilerinin ölümcül saldırılarına maruz kalma tehlikesine karşı İngiliz hükümeti, Suriye’nin kuzeybatısındaki sivilleri korumaya ve destek olmaya yardımcı olacak,” denildi.

Türkiye’ye gelen destek haberlerinden bir diğeri, Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi.

Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin geçici ekonomik zorlukların üstesinden gelecek kabiliyetinin olduğuna inanıyoruz ve ilgili tarafların farklılıkları diyalogla çözmesini umuyoruz,” denildi. Sözcü Lu Kang tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığı ekonomik gelişmelere yönelik, “Türkiye’nin geçici ekonomik zorlukların üstesinden gelecek kabiliyetinin olduğuna inanıyoruz,” ifadelerine yer verildi.

Çin’in her zaman, Çin ile Türkiye’nin ekonomik ve finans alanlarındaki iş birliğine büyük önem verdiği de belirtildi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu, iki taraftan şirketlerin pazar ilkelerine göre imzaladığı işbirliği projelerini desteklediklerini de vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum